KOBİ’ler 2012’de sanallaştırmaya geçecek

Sanallaştırma günümüzde KOBİ’ler arasında önemli ortak konulardan biri olarak dikkat çekiyor. Kurumlar her geçen gün IT bölümlerinin etkinliğini artırmak ve koruma ve kurtarma için sanallaştırmadan daha fazla yararlanmaya odaklanıyor. Spiceworks adlı araştırma şirketinin son dönem çalışmaları, KOBİ’lerin yüzde 77’sinin 2012’nin ikinci yarısında KOBİ’lerin yüzde 77’sinin sanallaştırma yazılımlarını kullanıyor olacaklarını ya da kullanmayı planladıklarını ve sanallaştırmaya geçen KOBİ’lerin yüzde 75’ten fazlasının sanallaştırma çözümü olarak VMware vSphere’i seçmiş olacağını gösteriyor.

Sanallaştırma ve bulut bilişim alanında dünya lideri VMware, VMworld® 2012’de küçük ve orta ölçekli şirketlerin sektör lideri sanallaştırma, iş sürekliliği ve otomatikleştirilmiş yönetim ile IT ortamlarını sadeleştirmelerine ve korumalarına yardımcı olmak için yeni VMware vSphere® 5.1 çözümlerini duyurdu. Dünyada sanallaştırma alanında en güven duyulan, en yaygın kuruluma sahip sanallaştırma platformu olan ve sektörün en güçlü ve güvenilir hipervizör mimarisi üzerine kurulan VMware vSphere, en zorlu kritik iş uygulamaları için uygulama performansı ve uygunluğu getiriyor. VMworld 2012’de duyurulan vSphere 5.1 etkinliği artıran, IT operasyon maliyetlerini yüzde 30 oranında azaltan ve uygulama servis seviyelerini garanti eden 100’ün üzerinde geliştirme ve yeni özellik içeriyor.

VMware vSphere 5.1 Essentials Plus: Tek kutuda gelişmiş sanallaştırma

VMware vSphere 5.1’in duyurulmasıyla VMware, VMware vSphere Essentials Plus’ın özelliklerini genişletiyor:

·         VMware vSphere Storage Appliance 5.1: VMware vSphere 5.1, sunucuların dahili depolamasını paylaşımlı depolama kaynağına dönüştüren güncellenmiş bir VMware vSphere Storage Appliance for Essentials Plus içeriyor. Böylece kurumlar VMware vSphere’ın VMware vMotion® ve High Availability gibi gelişmiş iş sürekliliği özelliklerini paylaşımlı depolama donanımına ihtiyaç duymaksızın kullanabiliyorlar. Gelişmeler KOBİ’lerin bu faydaları mevcut VMware vSphere ve Remote Office/Branch Office (ROBO – Uzak ofis/şube ofis) ortamlarına yaymalarına ve VMware vSphere Storage Appliance cluster’ında bir sanal makinede VMware vCenter™ sunucusu çalıştırarak altyapı maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olacak.  VMware vSphere Storage 5.1RAID 5,6 ve 10’u destekliyor ve kurumların büyüyen veriyle baş edebilmek için depolama kapasitelerini artırmalarını kolaylaştırıyor.

·         VMware vSphere Data Protection: VMware vSphere 5.1, kullanıcıların VMware vSphere içinde hızlıca yedekleme politikaları oluşturmalarına olanak tanıyan yeni yedekleme ve kurtarma özellikleri içeriyor. VMware vSphere Data Protection, dahili “de-duplication” özelliği ile aracısız yedeklemeleri mümkün kılarak maliyet düşürmek ve yönetim masraflarını azaltmak için kanıtlanmış üretim deneyimi sunuyor.

·         VMware vSphere Replication tüm uygulamalar için felaket kurtarmayı kolaylaştırıyor: Kopyalama, her felaket kurtarma planının ana bileşenidir ve VMware vSphere 5.1 “array-agnostic” kopyalama yetenekleri içeriyor. VMware vSphere Replication etkin ve basit felaket kurtarma için sanal makine verisini LAN veya WAN üzerinden kopyalamasını sağlıyor. Felaket kurtarmayı basitleştirmek ve otomatikleştirmek isteyen kurumlar için VMware VMware vCenter Site Recovery Manager®’ın VMware vSphere 5.1 Essentials Plus’ın desteğini içeren yeni bir versiyonunu sunuyor. VMware vCenter Site Recovery Manager 5.1, kurumların bir servis sağlayıcının verimerkezine geçişini sağlayan, sadece felaket kurtarmaya ayrılmış bir siteye ihtiyacı ortadan kaldırarak “buluta felaket kurtarma” hizmetlerini sunan devamlı genişleyen hizmet sağlayıcı ekosistemi tarafından destekleniyor.

·         VMware vShield Endpoint™ sanal makineleri güvence altına alıyor: VMware vSphere 5.1, basitleştirilmiş, etkili ve bulutu bilen bir görünümle herhangi bir iş yüküne kanıtlanmış son nokta güvenlik sağlayan vShield Endpoint’i içeriyor. VMware vShield Endpoint, VMware’in iş ortakları tarafından sağlanan güçlendirilmiş, dış etkilere karşı korumalı sanal makineleri kurarak antivirüs ve kötü amaçlı yazılımlara karşı kurulan programları silerek sanal makinelerin içindeki antivirüs programlarına olan ihtiyacı da ortadan kaldırıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.