Ana sayfa BT Gündem KOBİ’ler dizüstü bilgisayar ile rekabet yapıyor

KOBİ’ler dizüstü bilgisayar ile rekabet yapıyor

77
0

Harris Interactive’in HP için gerçekleştirdiği KOBİ araştırmasına göre KOBİ’ler teknoloji harcaması yapmaya hazırlar. Mobilite teknoloji harcamalarının başını çekiyor. Cirosunun 28 milyar dolarlık kısmını KOBİ’lerden elde Eden HP için Mart ayında 1 ile 99 çalışana sahip KOBİ’ler arasında gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre KOBİ’lerin yüzde 80’i önümüzdeki iki veya üç yıl içinde teknoloji harcamalarını artıracaklarını, bu harcamaların büyük bölümünü de web sitelerini geliştirmek için harcayacaklar.

Araştırmada çıkan diğer bir önemli nokta ise KOBİ’lerin birer mobil çalışan oldukları. Araştırmaya göre KOBİ sahiplerinin yüzde 27’si çalışma zamanlarının yüzde 27’sini ofis dışında geçiriyorlar ve yüzde 32’si dizüstü bilgisayarlarını işleri için kritik birer araç olarak görüyor.
Katılımcıların yüzde 36’sı dizüstü bilgisayarlarının büyük şirketler ile rekabet etmelerinde kendilerine yardımcı olduklarını belirtirken yapacakları teknoloji yatırımlarında dizüstü bilgisayarların en yüksek önceliğe sahip olduklarını dile getiriyor.