Ana sayfa BT Gündem Kobiline ve Inventram’dan KOBİ’lere yeni iş fırsatları

Kobiline ve Inventram’dan KOBİ’lere yeni iş fırsatları

120
0

Koç Holding tarafından, Koç Üniversitesi işbirliğiyle sanayi ve üniversite iş ortaklığının Türkiye’deki  en özgün örneği olarak kurulan Inventram A.Ş., KOBİ ve girişimcilerin gelişimi için yepyeni bir adım atarak, Kobiline ile stratejik işbirliği anlaşması yaptı. Inventram A.Ş., Kobiline anlaşması ile KOBİ ve girişimcilere yeni fırsatlar sunarak, KOBİ ve girişimcilerin ticarileşme potansiyellerine etkin şekilde erişmelerine katkıda bulunmayı hedefliyor. Cem Soysal: “KOBİ’ler için önemli bir fırsat alanı yaratıyoruz”
2001 yılında KOBİ’lerin işlerini büyütmek ve gerçek potansiyellerine ulaşmak için ihtiyaç duydukları her türlü bilgiye en etkili şekilde erişimlerini sağlayan içerik ve hizmetleri sunmak üzere kurulan Kobiline, Türkiye’de KOBİ’lere hizmet veren ilk iş portalı olma özelliğini taşıyor. Inventram A.Ş. Genel Müdürü Cem Soysal, Kobiline işbirliği sayesinde KOBİ’ler ve girişimciler için önemli bir fırsat alanı yarattıklarına dikkat çekerek, “KOBİ’ler için en önemli konulardan biri yenilikçi teknolojiler ile ürettikleri hizmet ve ürünlerin ticari olarak da kabul görmesi. Bu işletmeler Ar-Ge desteği alan projeleri ile belirli noktalara gelseler de yarattıkları yenilikçi teknolojilerin ticarileştirilmesine ihtiyaç duyuyorlar. İşte bu noktada, bizim Inventram olarak Kobiline ile yaptığımız ortaklık, bu işletmeler için önemli bir açılım sağlayacak” dedi.

“İşlerini ticarileştirmek isteyen KOBİ’ler bizden destek alabilecekler”
Kobiline’ın kuruluşundan bu yana KOBİ’ler için bilgiye erişim anlamında önemli bir referans noktası olmayı başardığını belirten Soysal, Inventram A.Ş. olarak kendi kuruluş misyonlarına uygun olarak KOBİ’lere en fazla faydayı sağlayacak formüller geliştirdiklerini vurguladı. Kobiline ile yapılan anlaşmayı da bu misyonun gerektirdiği önemli bir adım olarak nitelendiren Cem Soysal şöyle devam etti: “Inventram A.Ş KOBİ’lere; içinde başlangıç sermayesi, şirket yönetim bilgisi, ürün geliştirme altyapısı, iş kanallarının oluşturulması ve müşteri yönetimi gibi iş mekanizmalarının yer aldığı bir platform sunuyor. Kobiline ise işin her evresinde KOBİ’lere bilişim ve iletişim alanlarında zengin çözüm çeşitliliği sunuyor. Böylece KOBİ’lere işlerini ticarileştirme boyutunda da destek vermiş olacağız.”

“Inventram ve Kobiline işbirliği KOBİ’lere güç kazandıracak”
Türkiye’nin lider alternatif telekomünikasyon operatörü olma hedefi doğrultusunda güçlendirdiği altyapısı ile 75.000 KOBİ’ye telefon ve veri hizmetleri sunduklarını söyleyen Koç.net Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “KOBİ’lere, yeni pazarlara açılarak gelirlerini artırmak ve bilgiye en etkin şekilde ulaşmalarını sağlayan içerik ve hizmetleri bir arada sunmak üzere Yapı Kredi Bankası’nın stratejik ortaklığı ile kurulduğumuz Kobiline dinamik bir platform olarak işlev görüyor. Kobiline aynı zamanda, temel referans noktası ve bilgi merkezi olarak, işletmeleri Internet dünyasına taşıyacak ürün ve hizmetleri uluslararası pazarlara ulaştırabilecek bir köprü görevi de üstleniyor. Inventram ile yaptığımız işbirliği sonucu ortaya çıkan sinerjinin, KOBİ’lere verimliliklerini artıracak iş fırsatları yakalamaları ve hedeflerine ulaşmaları yolunda önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.”