Koç ve Sabancı’da ikinci telekom pazarlığı

Türk Telekom Özelleştirme ihalesinde ilk önce birlikte hareket etme kararı alan sonra yolları ayrılan Koç ve Sabancı Holdingler şimdi de Sabancı Telekom’un hisseleri için masaya oturuyor.Koç Holding ile Hacı Ömer Sabancı Holding’den İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na yapılan açıklamalarda, Koç Holding’in iştiraklerinden biri olan Koç Net Haberleşme Teknolojileri ve İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin, Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ile, Sabancı Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş.’nin yüzde 99.9 oranındaki hisselerinin satışıyla ilgili görüşmelere başladığı bildirildi.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı da bir süre önce yaptığı açıklamada sabit hatlarla iletişim hizmeti vermek istemediklerini açıklamıştı. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç da, telekomünikasyon sektöründeki fırsatları değerlendireceklerini söylemişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.