KoçBryce Çağrı Merkezi Akademisi ilk mezunlarını verdi

Koç Bryce, İvme Danışmanlık ve Global Bilgi işbirliği ile kurulan Çağrı Merkezi Akademisi ilk mezunlarını verdi. Akademi’den mezun olmaya hak kazanan 41 kişi düzenlenen bir törenle sertifikalarını Koç Bryce Genel Müdürü Diana Fındıkoğlu ve İvme Danışmanlık Genel Müdürü Taylan Kovanlıkaya’dan aldı. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla büyüyen çağrı merkezi pazarına nitelikli elemanlar yetiştirmek üzere kurulan Çağrı Merkezi Akademisi’nin ilk sınıfında yer alan 24 mezundan 20’si Global Bilgi Çağrı Merkezi’nde, 4’ü de HSBC Çağrı Merkezi’nde iş/kariyer sahibi oldu. İkinci sınıfta yer alan 17 mezunun ise iş görüşmeleri sürüyor. ÇMA adaylarına daha fazla iş ve kariyer imkanı sağlanması amacıyla projeye destek verecek yeni şirketlerin katılması amaçlanıyor.

Toplam 13 – 14 bin arasında çalışanı olduğu tahmin edilen çağrı merkezi sektörünün, 2005 yılında yüzde 20 oranında büyüyeceği öngörülüyor. 2004 yılında 3 bin 500 civarında kişiye yeni istihdam sağlayan çağrı merkezi sektöründe bu rakamın 2005 yılında 4 bin civarında gerçekleşmesi bekleniyor.

Türkiye’nin çağrı merkezi alanında kurulan ilk kişisel gelişim ve teknik eğitim platformu özelliğini taşıyan Çağrı Merkezi Akademisi’nin ilk katılımcıları Müşteri Temsilcisi Sertifika Programı kapsamında 10 gün süreyle eğitim aldı. Kişisel Gelişim ve Teknik Beceri eğitimleri’nden oluşan sertifikasyon programını bitiren katılımcılar, “Koç Bryce Çağrı Merkezi Müşteri İlişkileri Temsilcisi Sertifikası”na sahip birer çağrı merkezi uzmanı olarak mezun oldular.

Çağrı Merkezi Akademisi’nin ilk mezunlarını sektöre kazandırmaktan çok mutlu olduklarını belirten Koç Bryce Genel Müdürü Diana Fındıkoğlu şunları söyledi: “Açtığımız 2 sınıfta toplam 41 öğrencimiz sertifika almaya hak kazandı. Ancak bizim için asıl önemli olan mezunlarımızın bu eğitim ile gerek müşteri temsilcileri olarak gerekse kariyerlerinin diğer alanlarında kendilerine kattıkları değerdir. Bir diğer önemli konu da, bu projenin istihdam sağlayan destekçisi Global Bilgi’de işe yerleştirilerek kariyerlerine yeni bir başlangıç yapmış olmalarıdır. Çağrı Merkezi Akademisi ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Mezunlarımıza iş olanağı da sağlayarak bu projenin en önemli misyonunu hayata geçirmiş olduk” dedi.

Hızlı bir sektörel gelişim gösteren Çağrı Merkezleri’nde eğitimli iş gücünün her geçen gün daha fazla önem kazanmaya başladığını belirten Global Bilgi Genel Müdürü Levent Burak Demiralp da, destek verdikleri bu projede başarı ile mezun olanları kendi bünyelerinde öncelikli istihdam etmekten memnuniyet duyduklarını belirtti.

İvme Danışmanlık Genel Müdür’ü Taylan Kovanlıkaya ise, bu proje dahilinde işe yerleştirme sürecinde sorumlu taraf olarak Çağrı Merkezi Akademi’sinden mezun olan gençlerin, değerlendirme ve işe yerleştirme süreçlerinde, eğitim almamış adaylara oranla çok başarı olduklarını belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.