Küçük ofisler için Samsung’dan yeni yazıcılar

Samsung Electronics Co., Ltd, mono lazer yazıcılar serisine üç yeni model daha ekledi. ML-2950ND, ML-2955ND ve ML-2955DW yazıcılar küçük ve orta boyutlu işletmelerdeki kullanıcılara verimli ve çok yönlü bir yazdırma çözümü sağlıyor. Dakikada 28 sayfaya (A4) ulaşan etkileyici bir baskı hızına sahip olan ve ilk sayfayı 8,5 saniyeden daha hızlı sunabilen bu cihazlar aynı zamanda güçlü bir çevreci kimlik sergileyerek enerji, zaman ve para tasarrufu sağlıyor.

Samsung Electronics BT Çözümleri Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Kyuho Uhm şunları söyledi: “Samsung, pek çok küçük ve orta büyüklükteki işletmenin yüksek işlevsellik ve performans istediğini, ancak bu şirketlerin işletme masraflarını düşürme konusunda giderek artan baskılarla karşı karşıya geldiklerini görüyor. ML-2950ND, ML-2955ND ve ML-2955DW yazıcıların tümü yüksek düzeyde performans ve işlevsellik sunarken, aynı zamanda düşük çalışma gürültüsü düzeyi ve azaltılmış enerji tüketimi sayesinde her türlü çalışma ortamı için uygun çözümler oluşturur.”

Çevre Dostu
Yeni ML-295X serisi hem çevre dostu hem de son derece ekonomik olarak tasarlanmıştır. Eco tuşuna dokununca kağıt tüketimini azaltmak üzere çift taraflı baskı ve iki veya daha çok sayfayı tek sayfaya yazdırma ve boş sayfaları atlama gibi özellikler devreye girer.

Bunun yanında, ML-295X serisi Samsung’un Easy Eco Driver’ı sunan ilk yazıcılarıdır. Bu özellik kullanıcılara “Baskı Önizleme” ile orijinal belgeyi yazdırmadan önce bir resmi kaldırma veya metindeki yazı tipini değiştirme gibi düzenlemeler yapabilme olanağını verir. Böylece hem toner tüketiminde, hem de kağıt harcamasında tasarruf sağlanır.
    
Ek olarak, kullanıcılar PC ekranındaki “Eko Simülatör” ile her yazdırma işleminde ne kadar toner, kağıt, elektrik, CO2 ve diğer masraflardan tasarruf yapabileceklerini anında göreceklerinden bu durum onları yazıcıyı kullanırken çevreye karşı daha duyarlı olmaya yöneltecektir.
Örneğin, Eco Modunda kullanıcılar kağıt tüketimini % 75’e, CO2 emisyonunu ise % 89’a varan oranlarda azaltabilir.

Ayrıca, baskı sırasındaki düşük elektrik tüketimi -ortalama 330 W/h (Watt/saat)- sayesinde  ML-295X serisi elektrik harcamalarında da tasarruf sağlar. Kendi sınıfındaki geleneksel modellerin ortalama 495 W/h tükettiği dikkate alındığında ML-295X serisinin elektrik tüketiminde %33’ü bulan iyileşme sağladığı görülebilir.

Ofis ortamı için mükemmel tasarım
ML-295X serisi ince tasarımı, yerleşik toz muhafazası ve 250 kağıt kapasiteli gizli kağıt çekmecesi gibi kullanışlı özellikleri ile her türlü ofis ortamına ideal bir uyum sağlar.

Ayrıca, ML-259X serisi kendi sınıfındaki en sessiz yazıcıdır; baskı sırasında 50 desibelden (dBA) düşük bir sese sahiptir.

Güvenilir Performans
Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerdeki baskı çözümlerinin yüksek bir performansa sahip olması hayati önem taşır; Samsung’un ML-295X serisi tam da bunu sunar.  Baskı görevlerini etkin bir şekilde yönetmek için 533 MHz’lik hızlı ana işlemcisinden güç alan ML-295X serisi cihazlar dakikada 28 sayfaya ulaşan bir baskı hızına sahiptir ve ilk sayfayı 8,5 saniyeden daha hızlı sunabilir.

Ayrıca, kullanıcılar yazıcının sağladığı 1200 x 1200 dpi çözünürlük ile her seferinde üstün kaliteli resimlere sahip olur. ML-2950ND ve ML-2955ND modellerinin her ikisi de yüksek düzeyde ağ bağlantıları sunarken, ML-2955DW modeli bu bağlantılara ek olarak WPS düğmesi ile kolayca ayarlanabilen WiFi yazdırma özelliğine de sahiptir.

Mobil yazdırma konusundaki giderek artan talebi karşılamak üzere ML-2955DW Samsung’un MobilePrint özelliğini de destekler. Kullanıcılar mobil cihazlarına Uygulama Mağazası’ndan “Samsung MobilePrint” uygulamasını indirerek Akıllı telefonlarını, tablet veya PC’lerini kullanarak Wi-Fi bağlantısı üzerinden istedikleri zaman ve istedikleri yerde baskı alabilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu