Kullanıcılar daha iyi sese daha fazla fiyat ödemeye hazır

Geçtiğimiz ay Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen GSM Kongresi’nde yapılan araştırma kullanıcıların daha iyi ses kalitesi için daha yüksek fiyat ödemeye hazır olduklarını ortaya koydu. Psytechnis isimli kuruluşun 180 kişi üzerinde uyguladığı ankette kullanıcıların neredeyse yarısı (yüzde 43) halen aldıkları ve yaptıkları cep telefonu çağrılarında ses kalitesinin yükseltilmesi gerekitğini savundular. Ankete katılanların yüzde 72’si ise daha iyi sunulacak ses hizmetleri için daha yüksek bedel ödemeye hazır olduklarını dile getirdiler.

Ayrıca ankete katılanlara 3G teknolojisinin ses kalitesini düzelteceğene inanıp inanmadıkları yönündeki soruya ise katılımcılar Yüzde 60 oranında hayır cevabı verdi. Katılımcılaın sadece üçte birine göre 3G teknolojisi mevcut ses kalitesini daha ileriye taşıyabilecek.

Ancak yapılan araştırmalar ve uygulamalar 3G cep telefonu altyapısı ve telefonlarında ses kalitesinin mevcut 2G ve 2.G altyapılarına oranla daha iyi sunduğunu ortaya koyuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.