Ana sayfa BT Gündem Kupa heyecanına 2 ay kaldı

Kupa heyecanına 2 ay kaldı

128
0

Avaya, yaklaşık iki ay sonra yapılacak 2006 FIFA Dünya Kupası’nın iletişim altyapısını tamamladığını açıkladı. Avaya, kurduğu bütünleşik iletişim altyapısıyla Kupa maçlarının yapılacağı 12 stadyum ile basın merkezleri ve Berlin’deki FIFA merkez ofisini birbirine bağlamış oldu. Ses ve veriyi aynı altyapıda taşıyan sistem sayesinde iletişim ağının yönetilmesi kolaylaşırken, maliyetler de önemli ölçüde azalacaktır. Avaya iletişim ağı, antrenörler, futbolcular, gönüllü çalışanlar, taraftarlar ve gazeteciler tarafından akreditasyon, raporlama sonuçları, otel konaklamalarının onaylanması, ulaşımın ayarlanması, bilet kesimi ile güvenliğin sağlanması gibi konularda kullanılacaktır.

Frankfurt’ta bulunan Avaya Laboratuarlarında FIFA Dünya Kupası için kurulan bütünleşik iletişim ağına konfigürasyon, güvenirlilik ve güvenlik testleri uygulanmaktadır. FIFA ve Avaya tarafından 29 Nisan’da FIFA uygulamaları için iletişim ağları üzerinde gerçekleştirilecek performans testinin ardından 15 Mayıs’ta maçların yapılacağı tüm stadyumlar hazır hale gelecektir.

Avaya CEO’su ve Başkanı Don Peterson, 35 binden fazla bağlantı, 40 bin iletişim cihazı ve tahmini olarak 15 terabyte veri ile FIFA Dünya Kupası’nın iletişim ağından daha büyük ve karmaşık bir iletişim ağı düşünemediğini söyledi. Don Peterson, ‘‘2002 FIFA Dünya Kupası sırasında kazandığımız deneyimle milyonlarca müşterimize güvenilir, esnek ve güvenli iletişim çözümleri sağlarken, kazandığımız tecrübe ile mücadeleye çoktan hazırız “ dedi.

FIFA’nın 2001’den beri ortağı olan Avaya, 2006 FIFA Dünya Kupası’nın da resmi bütünleşik iletişim sağlayıcısı. Avaya, bugüne kadar 2002 FIFA Dünya Kupası™, 2003 FIFA Kadınlar Dünya Kupası ile 2005 FIFA Konfederasyon Kupası’nın iletişim ağlarının tasarım ve kurulumunu gerçekleştirdi.