Ana sayfa BT Gündem L’Oreal teknolojide kiralama modelini benimsedi

L’Oreal teknolojide kiralama modelini benimsedi

117
0

Türkiye kozmetik pazarında 1990 yılından bu yana uluslararası markaları ile faaliyet gösteren ve geçtiğimiz yıl dünyada 100. yılını kutlayan kozmetik pazarının lider markası L’Oréal, Türkiye ofisinde hayata geçirdiği BT projesinde, Oyak Teknoloji (OYTEK) ile birlikte çalışmaya başladı. L’Oréal Türkiye’nin BT Operasyonları Sorumlusu Reyhan Öztürk, Türkiye’deki tüm operasyonların verimliliğini ve kalitesini artırmak üzere OYTEK ile hayata geçirdikleri kiralama modeli ile süresiz yeni teknoloji kullanımına geçtiklerini söyledi. Reyhan Öztürk: “OYTEK’ten servis seviyeleri tanımlanmış tüm hizmetleri alacağız.”

L’Oréal Türkiye’nin BT Operasyonları Sorumlusu Reyhan Öztürk L’Oréal olarak şirketin tüm bu ihtiyaçları dikkate aldıklarında, bilgi teknolojileri sistemlerinde kiralama hizmeti almanın doğru bir model olduğuna inandıklarını söyledi:

“İleri teknolojideki gücü, bilgi birikimi ve tecrübesine inandığımız OYTEK ile gerçekleştirdiğimiz kiralama anlaşması kapsamında, L’OréalTürkiye olarak, BT tarafında servis seviyeleri tanımlanmış tüm hizmetleri alacağız.”

Reyhan Öztürk, OYTEK ile geliştirdikleri çalışma modelinin kapsamında şu hizmetlerin yer aldığını belirtti:

“OYTEK’ten satış öncesi danışmanlık, ihtiyaca yönelik doğru ürünlerin tespit edilmesi, en uygun ürünlerin satın alınması ya da kiralanmasının yanı sıra sipariş edilen ürünlerin tedarik sürecinde takip edilmesi ve bilgilendirilmesi hizmetlerini alacağız. Bizim için çok önemli bir kanal olan satış sonrası hizmetlerimiz de, OYTEK ile gerçekleştirdiğimiz sözleşmenin kapsamında yer alacak.”

Kiralama modeli ile gelecek avantajlar

Kiralama modeli ile hizmet anlamının önemine dikkat çeken Reyhan Öztürk, sözlerine şöyle devam etti:

“L’OréalTürkiye olarak, kiraladığımız donanımlarla ilgili olarak standart garanti hizmeti ile servis seviyesine uygun kaliteli ve hızlı servisi almak öncelikli ihtiyacımızdı. Satın alma yapmadığımız için, kira süresi sonunda cihazları güncel teknolojiye sahip yenileriyle kolayca değiştirmek ve her zaman en yeni ve en hızlı donanımlarla yenilemek, bizin için önemliydi. OYTEK’ten almaya başladığımız bu hizmet ile verimli, kaliteli ve rahat bir çalışma modeline kavuştuk.”

Önümüzdeki dönemde de şirketin ihtiyaçları doğrultusunda gündeme gelecek projelerde, OYTEK ile birlikte yol alacaklarını belirten Reyhan Öztürk sağlanan avantajları ise şöyle sıraladı:

“Özellikle arıza durumlarında yerinde destek ve donanımın türüne göre uygun sürede sorunların giderilmesi, hizmet tarafındaki en büyük beklentimizdi. Kiralama operasyonunda kira süreleri konusundaki esneklik diğer bir avantajımız oldu. Donanımların satın almasına yatırım yapmadığımız için de amortisman, demirbaş gibi operasyonlardan kurtularak; finans ve muhasebede avantaj sağladık.”

OYTEK desteğiyle L’OréalTürkiye ofisinde yedekleme için donanımların değiştirilmesi çalışmasını sürdürdüklerini kaydeden L’Oréal Türkiye’nin BT Operasyonları Sorumlusu Öztürk, yeni çözüm ortağı OYTEK ile BT operasyonlarını yürütmek için ekstra bakım anlaşmaları yapmalarına gerek kalmadığı gibi, operasyonel yük ve servis alımında da karmaşanın olmayacağını belirterek sözlerini tamamladı.