Laff aramızda. Anlık mesajlaşma uygulamalarında Türk Telekom yeniden oyuna dahil oldu

Tamamen yerli kaynaklar ile geliştirilen Türkiye’nin en yeni sosyal mesajlaşma uygulaması LAFF’ın Beta sürümü, Android ve iOS mobil platformlarındaki uygulama marketlerinde yayınlanarak kullanıcıların beğenisine sunuldu.Türk Telekom Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Demir, Argela teknoloji ekibi tarafından geliştirilen Türkiye’nin en yeni sosyal mesajlaşma uygulaması LAFF Beta’nın arayüz tasarımlarını, dünya trendleri ile kültürümüze özgü yerli öğeleri sentezleyerek oluşturduklarını belirtti. Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:“LAFF Beta, Türk Telekom ve iştirakimiz Argela’da çalışan gençlerimizle, yani tamamen kendi iç kaynaklarımızı kullanarak ‘görev gücü’ mantığı ile gerçekleştirdiğimiz 6 aylık bir çalışmanın ürünü. Türk Telekom kullanıcılarının bir süredir aşina olduğu Wirofon mesajlaşma platformunun da mimarı olan ekibimizle birlikte, tüm dünya trendlerini inceleyerek hem küresel hem de kendi kültürümüze hitap edecek, tüm mobil platformlarda kullanılabilecek evrensel bir anlık iletişim uygulaması olarak LAFF’ı geliştirdik. LAFF Beta, Android platformundaki cihazlar için Google Play Store’da ve iOS kullanıcıları için de Apple App Store’daki yerini aldı. Şu anda beta sürümü ile kullanıcılarına ‘merhaba’ diyen Türkiye’nin en yeni sosyal mesajlaşma uygulaması LAFF, çok yakında çıkacak tam sürümünde ‘sosyal etkileşim’ gibi diğer sohbet uygulamalarında olmayan pekçok yeni ve heyecan verici özelliği de bünyesinde barındıracak.”
Beta Sürümü, sınırlı özellikle devrede
Laff’ın beta sürümü, halen pazarda mevcut olan uygulamaların sahip olduğu özelliklerle devreye alındı. Ancak yakın zamanda bu ürüne eklenmesi düşünülen özellikler ile Turkcell’in BİP uygulamasından çok hızlı bir şekilde uluslararası arenada boy göstermeye başlaması muhtemel. Kendi telefon rehberimimde kayıtlı telekom profesyonellerine baktığımda, ürünün rakip kuruluşlar tarafından da test edilmeye başladığını gözlemledim. Yani Türk Telekom’un yeni ihracat kalemi olabilir. 
Peki, sınırlı özelliklerle devreye alınan LAFF uygulamasının beta sürümünde ne özellikler var? 

• ÜCRETSİZ ARAMA: Arkadaşlarınızı ve ailenizi, yurtdışında olsalar bile, ücretsiz arayın.

• MESAJLAŞMA GRUPLARI: Arkadaşlarınızla veya ailenizle kolayca iletişim kurabilmeniz için 150 kişiye kadar katılımcı ile grup sohbetleri oluşturun.

• FOTOĞRAF VE GIF’LER: Konuşmalarınızı fotoğraf ve GIF’ler ile zenginleştirin, LAFF’a eğlence katın!

• KONUM VE KİŞİ KARTLARI: Nerede olduğunuzu ve kişi listenizi istediğiniz an paylaşın.

• KOLAY ERİŞİM: Mesajlarınıza tüm cihazlarınızdan erişin, yedeklemeye vakit harcamayın!

• GÜVENLİ İLETİŞİM: Kişiler ve gruplar arasındaki tüm konuşmaları uçtan uca şifreleyen LAFF  ile güvenle sohbet edin.

• KULLANIMI KOLAY ARAYÜZ: Birçok özelliği, sade ve kullanıcı dostu tasarım ile kullanın.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.