Laserjet 20 yaşıında

HP’yi baskı alanında zirveye taşıyan LaserJet teknolojisi 20 yaşında. 20. yılını kutladığı LaserJet teknolojisiyle bugüne dek kullanıcılarına pek çok kolaylık ve yenilik sundu. Bugün de kullanıcıların renkli baskı konusundaki ihtiyaçlarını lazer teknolojisi ile en etkin şekilde karşılıyor. Türkiye’de her üç kişiden ikisi yazıcı satın alırken HP markasını tercih ediyor.HP, ilk LaserJet Classic’i çıkardığı 1984 yılından bu yana, dünya genelinde 75 milyon adetten fazla LaserJet yazıcı sattı. Dünyanın her yerindeki milyonlarca kullanıcı, HP LaserJet’in türünün en iyi yazıcısı olduğuna inanıyor. HP, baskı çözümlerinin kullanımını kolaylaştırmak ve görüntü kalitesini artırmak amacıyla, araştırma ve geliştirme çalışmalarına yılda 1 milyar ABD dolarından fazla bütçe ayırıyor.
LaserJet Teknolojisinin Doğuşu
1984 yılı, bilgi işlem tarihinde bir dönüm noktasıydı. İlk kişisel bilgisayar o yıl ortaya çıktı ve HP’nin yaptığı çığır açan bir yenilikle de vazgeçilmez hale geldi.

HP LaserJet’in icadı, yüksek kalitede baskıyı ilk defa masaüstüne uygun maliyetle taşıdı ve çalışma şeklimizi tamamen değiştirdi.

LaserJet teknolojisi, HP’yi bilişim dünyasının merkezine yerleştirdi. 75 milyon adetten fazla satış ve 200’den fazla ürün modelinin piyasaya sunulmasının ardından LaserJet yazıcıları, HP’nin en başarılı ürün ailelerinden biri haline geldi. LaserJet’in sunduğu fayda öylesine büyüktü ki çok geçmeden baskı alanında jenerik bir isim ve kalite, güvenilirlik ve yeniliğin bir simgesi haline geldi.

Baskıda LaserJet Devrimi
Kalite, kullanım kolaylığı ve düşük toplam sahip olma maliyetine odaklanarak 20 yıldır yapılan yeniliklerin sonucunda HP LaserJet, baskıda hepimizin bakış açısını değiştirdi. Artık, baskı için ofisin arkasında saklanan karmaşık ve merkezi bir süreç söz konusu değil. Günümüzde baskı, işin verimliliğini doğrudan ve ciddi düzeyde etkileyen kullanımı kolay ve ekonomik bir çözüm haline geldi.

1984 yılında ofis teknolojisinin bir çevre birimi olan yazıcılar, LaserJet teknolojisi sayesinde bugün firmaların iş süreçlerinin merkezinde yer alıyor.

HP’nin ilk LaserJet yazıcısı dakida 8 sayfa siyah-beyaz çıktı alırken günümüzde HP’nin yeni LaserJet yazıcılarından dakikada 50 sayfa renkli çıktı almak mümkün.

Maliyet Azalıyor, Özellikler Çoğalıyor
HP, ürün geliştirirken “daha çoğuna daha az ile” yaklaşımını esas alıyor. Teknolojik gelişmelerden yararlanarak, ürünlerini, maliyetleri azaltırken işlevsel özelliklerini artıracak şekilde tasarlıyor. LaserJet yazıcıların da hızını, baskı kalitesini ve fonksiyonlarını artırırken, boyutlarını küçülttü ve maliyetini aşağıya çekti.

Baskı çözümlerini en uygun toplam sahip olma maliyetiyle tüketicilere sunmayı amaçlayan HP, işletmelerin ve son kullanıcıların LaserJet yazıcılarından en az maliyetle en yüksek getiriyi elde etmelerine olanak tanıyor.

Gelecek, Renkli Yazıcıların
Laser baskıda en önemli gelişmelerden biri de renkli baskının her geçen gün daha fazla benimsenmesi. HP, kullanıcılarına en uygun maliyette renkli baskı çözümleri sunabilmek için şu anda araştırma ve geliştirme çalışmalarına 1 milyar dolar harcıyor. Gartner araştırma firmasına göre 2007 yılında yazıcıların % 30’u renkli olacak.

Fikret Ergüder, renkli lazer teknolojisinin gelişmesiyle ofis içi baskının olanaklı hale geldiğini belirtiyor:“Renkli LaserJet teknolojisi, ofis içi doküman baskısında büyük fayda sağlıyor. Kişiselleştirilmiş baskı alabilme, kullanıcı bilgilerinin basılan dokümanlara aktarılabilmesi, zaman içinde değişmeyen baskı kalitesi gibi özellikler bunlardan bazıları. 20 sene önce ilk LaserJet ürününü tanıttığımızdan bu yana geçen süre içerisinde yaptığımız yatırımlar, kurduğumuz bayi ve servis ağları ile ulaştığımız noktada artık renkli LaserJet yazıcılar hemen herkesin ulaşabileceği fiyat seviyelerine kadar geldi. Evinizde bile mükemmel baskılar alabileceğiniz, HP kalitesine sahip bir renkli LaserJet’e sahip olmak 529 USD + KDV’lik uygun maliyet ile artık mümkün.”

Baskı ve Görüntülemede Lider HP
HP, görüntü ve baskı alanında sürekli yeni teknolojiler geliştiren öncü firma kimliğini taşıyor. Sarf malzemeleri ve bu ürünlere kolay erişim sağlayan bayi ağı, teknik danışman kadrosu ve demo merkezi ile sektördeki liderliğini korumayı amaçlıyor. HP, işletmelere ve son kullanıcılara baskı ihtiyaçlarını en etkin şekilde karşılayabilecekleri zengin bir çözüm portföyü sunuyor. LaserJet ve mürekkep püskürtmeli yazıcıları, çok fonksiyonlu baskı cihazları, DesignJet geniş formatlı yazıcılarıyla her türlü baskı ihtiyacına en etkin şekilde çözüm getiriyor.

HP, yazıcıları için sağladığı ücretsiz yazılımlar; cihazlarda bulunan uzaktan kurulum özellikleri ve kolay yönetim araçlarıyla fark yaratıyor. Ayrıca, hata önlemeye yönelik uyarı sistemleri ve en düşük seviyede bakım ve destek gerektiren üstün teknoloji ürünü mimarisi ile kullanıcılarına en yüksek seviyede verimlilik sağlıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.