LCD evdeki PC’lere geldi

Dell ürünlerinin Türkiye’de doğrudan satışı ve teknik destek hizmetlerini veren İnfronic, Dell’in evlere yönelik masaüstü bilgisayar modeli olan Dimension 5100’ü LCD ekran seçeneği ile de sunuyor. Ürünün 17 inç Dell LCD ekranlı modeli 1,099 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.Dell’in dünyanın en çok satılan bilgisayar markası olduğunu vurgulayan İnfronic Ürün Müdürü Gonca Güleş, bir numaralı markayı bir numaralı hizmet anlayışıyla Türkiye’de satışa sunduklarını belirtiyor. İnfronic’in yaygın teknik destek ağı ile Türkiye’nin her yerinde 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verdiğini söyleyen Güleş, özellikle evlere yönelik bir model olan Dell Dimension 5100’ü de CRT ekranın yanı sıra LCD ekran seçeneği ile de satışa sunduklarını söylüyor. Gerek daha az yer kaplaması gerekse fiyatlarının giderek düşmesi sonucunda ev kullanıcıların LCD ekranları tercih ettiklerini belirten Güleş, “Dimension 5100’ü LCD ekranlı olarak rakiplerin CRT ekranlı fiyatına sunuyoruz. LCD ekranlı konfigürasyonlara daha fazla ilgi olmasını bekliyoruz” diyor.
LCD ekranlı Dell Dimension 5100, üç ayrı konfigürasyonla sunuluyor. Bunlardan ikisi 64 bit ve 3.2 GHz hızındaki Pentium 4 işlemciye sahip. Dimension 5100 Plus konfigürasyonu, özellikle yüksek kapasiteli bellek ve sabit diski, yüksek performanslı 256MB PCI-Express harici ekran kartı ile daha güçlü kapasite isteyen kullanıcıları hedefliyor. Dell Dimension 5100’ün giriş seviyesi konfigürasyonunun bazı teknik özellikleri ise şöyle:
Dell Dimension 5100 30HT-HDW3:
– Intel Pentium P4 HT teknolojili işlemci (3.0GHz, 800FSB, 1MB cache),
– 17 inç Dell LCD ekran,
– 512MB DDR2 400 bellek, 80GB SATA sabit disk,
– DVD-RW ve disket sürücü,
– 128MB Intel GMA 950 ekran kartı, PCI-Express grafik kartı ve genişleme yuvaları,
– Ses kartı, 10/100 ethernet kartı, 56k faks/modem,
– Stereo hoparlör,
– Türkçe Q klavye ve mouse,
– Microsoft Windows XP Home işletim sistemi,
– Fiyat: 1,099 USD+KDV

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.