Leadtek Avnet distribütörü oldu

Avnet Technology Solutions Türkiye, uluslararası deneyimini değerlendirerek, geniş yelpazede hizmet ve çözüm sunabilen, farklılaşmış bir katma değerli dağıtım modeli oluşturuyor. Avnet Technology Solutions Türkiye, dağıtım yaptığı markalar arasına, 2009 Mayıs ayından itibaren Türkiye’de ekran kartı ürün portföyündeki kalitesi ve uygun fiyatları ile kendinden sıkça söz ettiren LEADTEK ürünlerini de ekledi. Avnet, LEADTEK Türkiye’deki pazarını geliştirmek için çalışacak.

Avnet Technology Solutions Bilgisayar Bileşenleri Bölüm Müdürü Çiğdem Akalın, LEADTEK ile gerçekleştirmiş oldukları distribütörlük anlaşmasının Avnet için sevindirici olduğunu belirterek bu konudaki düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Avnet,kurulduğu günden bu güne iş ortakları ile birlikte iş geliştirme faaliyetlerine önem vermektedir. Türkiye pazarında, sürekli olarak temsil ettiği üreticiler nezdinde fark yaratmaktadır. LEADTEK ekran kartlarının pazar payını, yeni müşterilere ulaşarak, hızlı, zamanında uygun fiyatlı ürünleri tedarik ederek ve diğer markalarla sinerji yaratarak, agresif bir şekilde arttırmayı hedefliyoruz.”

LEADTEK Ülke Sorumlusu Cenk Tahmaz ise; “Avnet ve LEADTEK’in Türkiye pazarı Için gerçekleştirmiş oldukları bu iş birliğinden memnuniyet duyduklarını” belirtti. Ayrıca, Türkiye’de ekran kartları pazarını birlikte daha fazla geliştireceklerine dikkat çekti. Tahmaz; “Söz konusu iş ortaklığının katma değerli distribütörlük anlaşması kapsamında, Türkiye’de resmiyete kavuşmuş olmasının önemli fırsatları beraberinde getireceğini ve Avnet’in yerel bilgi birikimi ve bayi geliştirme konularındaki uzmanlığının da bu anlamda yön gösterici olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Türk BT pazarında geniş yelpazede hizmet ve çözüm sunabilen, farklılaşmış bir katma değerli dağıtım modeli olan Avnet; ekran kartlarının önemli üreticisi LEADTEK ile birlikte, ürünlerinin yerel sistem üreticilerine, bölgesel toptancılara, mağaza zincirlerine, B2C sitelerine ve Avnet bayi kanalına dağıtımını gerçekleştirecek. Yapılan distribütörlük anlaşma kapsamında, Avnet Türkiye kanala LEADTEK ‘in Nvidia tabanlı Geforce ve Quadro serisi ekran kartlarının dağıtımını gerçekleştirecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu