Lenovo, akıllı dönüşüm stratejisi ve güçlü operasyonu ile rekor düzeyde gelir elde etti

Teknoloji devi Lenovo, finansal yılı sonuçları ile bir önceki yıla oranla %12,5 artış ile rekor kırarak 51 milyar ABD Doları gelir elde etti. Lenovo, IDC rakamlarına göre dünyada PC pazarında 2019’un ilk çeyreğinde % 23,4’lük rekor pazar payı ile zirvede yerini aldı.Lenovo Group, ‘Akıllı Dönüşüm’ stratejisi doğrultusunda tüm segmentlerdeki liderliğini koruyarak, 31 Mart 2019’da sona eren 2018/19 finansal yılındaki rekor büyüme rakamlarını duyurdu. Lenovo, ilk kez önceki yıla göre %12,5 artış ile 50 milyar ABD Doları’nı aşarak rekor kıran, yıllık 51 milyar ABD Doları gelir elde etti.

Lenovo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing finansal yıl sonuçları ile ilgili olarak şunları söyledi: “Lenovo’nun güçlü finansal performansı dönüşüm stratejimizin istikrarlı bir şekilde yürütülmesinin bir sonucudur. Küresel düzeyde, ekonomik, sosyal ve çevresel olarak değişim yaşadığımız bir dönemde, kendimizi nasıl bir “akıllı dönüşüm” gerçekleştireceğimize ve dünyadaki birçok müşterimizin de aynı dönüşümü başarıyla gerçekleştirmesine odaklanmayı sürdürüyoruz. Güçlü sonuçlarımızla gurur duyuyorum ve gelecekte yeni zirvelere tırmanacağımızdan eminim.”

Lenovo Akıllı Cihazlar Grubu (IDG) ile sektöre öncülük etmeyi sürdürüyor. Lenovo Akıllı Nesnelerin İnterneti (IoT) stratejisi üzerinden yönlendirilen gelirinin, tüm yıl için neredeyse çift haneli rakamlarla %9,9 arttığını ve vergi öncesi gelirin, bir önceki aynı döneme göre yıllık bazda ikiye katlanarak (%109) 1.843 milyon ABD Doları’na çıktığını gördü. Akıllı Cihazlar Grubu’nun iki iş biriminden biri olan Kişisel Bilgisayar ve Akıllı Cihazlar (PCSD), vergi öncesi geliri 1,98 milyar ABD Doları olmak üzere 38,5 milyar ABD Doları tutarında rekor düzeyde yıllık hasılat sağladı.

Veri Merkezi Grubu (DCG) ise x86 sunucu işinin satın almasından bu yana yıllık en hızlı büyümeyi gerçekleştirdi ve %37 artışla yıllık 6,02 milyar ABD Doları gelirle rekor kırdı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu