Ana sayfa BT Gündem Lenovo hızını F1 pistlerinde test edecek

Lenovo hızını F1 pistlerinde test edecek

84
0

Lenovo, Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda yarışan AT&T Williams takımıyla ana sponsorluk anlaşması imzaladı. Lenovo’nun açıklaması Oxford, İngiltere yakınlarındaki AT&T Williams’ın şirket merkezinde, takımın 2007 yarış arabasının tanıtımı ile gerçekleşti. AT&T Williams takımı, Lenovo’nun PC teknolojisini, ateşleme kontrollerinden yarış operasyonlarına ve envanter çalışmalarına kadar çeşitli işlevlerde kullanacak. Nico Rosberg ve Alex Wurg’un pilotluğunu yapacağı 2007 arabalarının üzerinde Lenovo logosu yer alacak.

AT&T Williams Takım Başkanı Frank Williams “Lenovo, yenilik ile yoğrulmuş uluslararası bir teknoloji şirketidir ve şüphesiz ki bizim işimizin her alanında başarıya ulaşmamıza yardımcı olacaktır” dedi.

Williams Genel Müdürü Alex Burns ise “Formula 1’de takımlar büyük ölçüde PC teknolojisine bağımlıdır. Lenovo’nun ThinkPad dizüstü ve Lenovo masaüstü bilgisayarlarının yenilik, güvenilirlik ve performans geçmişine bakılacak olursa takımımızın en iyiyle çalıştığına eminiz.” sözleri ile konuşmasını bitirdi.

Lenovo Genel Müdür Yardımcısı ve Pazarlama Direktörü Deepak Advani “Lenovo dünyada en ileri mühendislik teknikleriyle üretilmiş PC’leri yaratmaktadır. Lenovo olarak Formula 1’in son derece rekabetçi ortamında AT&T’nin mühendislik takımıyla işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz. Formula 1, dünya çapındaki anahtar nitelikli pazarlarda Lenovo’nun tanınınırlığı artırmak, ürünlerimiz ve onların güvenilirliklerini göstermek için heyecan verici bir fırsat sunuyor. AT&T Williams’a katılmaktan onur duyuyoruz ve takımla, onun ortaklarıyla ve sporla Lenovo’nun işlerini ve Formula 1’i bağdaştırmak konusunda çalışmaya motiveyiz” dedi.

Lenovo- AT&T Williams sponsorluğunda AT&T Williams takımı, her işlevsel alanda Lenovo PC teknolojisini kullanacak. Lenovo PC’leri araba araştırmasında, test edilmesinde, geliştirilmesinde ve üretiminde mühendislere destek olacak, sürücülere analizlerinde, yönetim ekibine ise networking, envanter, müşterilerle, sponsorlarla ve tedarikçilerle ilişkiler, insan kaynakları, finansman strateji alanlarının yanısıra pazarlama, lojistik, seyahat ve yarış planlama konularında destek verecek.