Lenovo PC pazarında dünya ikinciliğine oynuyor

IDC (International Data Corporation) araştırma şirketi tarafından açıklanan 2011 yılı ikinci çeyrek verilerine göre pazar payını yüzde 12,2’ye çıkararak dünyanın en büyük üçüncü kişisel bilgisayar üreticisi olan Lenovo, 2011 yılı sonunda da dünya ikinciliği için çalışıyor.

Yeni ürünleri ile stratejik büyümeye, dünya genelinde pazar payı kazanmaya ve karlılığını yükseltmeye devam eden Lenovo gelecek yıllarda da başarılı olmak için inovasyon ve ürün çeşitliliği konusunda çalışmalarına devam ediyor. Sahip olduğu alt yapı & deneyim, deneyimli iş gücü, ürün çeşitliliği, vizyon ve hız özellikleri ile sektörde öncülüğünü sürdürüyor. Gerçekleştirilen başarılı ve stratejik yönetim uygulamaları ile 21 Milyar $’ı aşan rekor seviyedeki yıllık gelir rakamı elde eden Lenovo, kısa bir süre önce Fortune Global 500 listesinde 450. sırada tekrar yerini aldı.

2012 yılında dünya çapındaki PC pazarında dünya ikinciliği bekleyen Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı “Doğru zamanda, doğru strateji ve doğru ürünlerle ve dünya genelindeki başarılı yönetim uygulamaları ile dünya liderliğimizi güçlendiriyoruz. Sektörün yavaşladığı zamanlarda bile ileri performans gösteren Lenovo olarak inovasyonu teşvik etmeyi, sürdürülebilir büyüme elde etmeyi ve paydaşlarımız için uzun vadeli kazançlar sağlamayı devam ettirmeye yönelik doğru strateji ve güçlü yönetim özelliklerimiz ile sektörde fark yaratıyoruz. Türkiye’de ise son çeyrekte toplamda %9 pazar payı ile 5.sırada ve dizüstü bilgisayarda ise %12 ile 4.sırada yer alarak dünya ikinciliği yolunda hızla ilerliyoruz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu