Ana sayfa BT Gündem Levent Kocatürk Telenity’de

Levent Kocatürk Telenity’de

109
0

Telekomünikasyon şebekeleri için yeni nesil katma değerli servisler ile mesajlaşma ve mobil pazarlama çözümleri geliştiren Telenity (www.telenity.com), bugün, Levent Kocatürk’ü Doğu Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Bölgeleri için Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atadığını açıkladı.Levent Kocatürk yeni görevinde Telenity’nin her iki bölgedeki satış ve stratejik iş geliştirme çalışmalarına önderlik edecek. Kapsamlı geçmişi sayesinde Kocatürk ticari büyümeye önderlik ederken, Telenity’nin satış ve müşteri döngüsünü modernize etmeye de yardımcı olacak.

Kocatürk’ün katılımı Telenity’e satış, operasyon ve iş geliştirme konularında büyük deneyim katıyor. Önde gelen global telekom çözüm sağlayıcılarındaki geçmiş tecrübeleri ve önde gelen telekom operatörlerine destek sunmadaki uzmanlığı, Telenity’nin süregelen büyüme ve genişlemesine büyük katkı sağlayacaktır.

“Telenity’nin yenilikçi çözümleri, özellikle tümleşik mesajlaşma, konum tabanlı servisler (LBS), katma değerli servisler (VAS) ve yakın zamanda eklenen mobil pazarlama çözümleri, global pazarda her büyüklükteki mobil ve sabit hat operatörlerinin ihtiyaçlarına hitap eder,” şeklinde konuşan Telenity CEO’su Ahmet Özalp sözlerine “Kuruluşumuzdan beri Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesi şirketimizin büyümesine yaptığı katkı bakımından bizim için en önemli pazarlardan birisi olmuştur. Satış organizasyonumuzu ölçeklendirmede oynayacağı rol ve özellikle Doğu Avrupa / BDT bölgelerine olan odağımızı arttırmakta yapacağı katkılar nedeniyle, Levent Kocatürk’ün şirketimize katılmasından ötürü heyecanlıyız,” şeklinde devam etti.

Levent Kocatürk’ün sektördeki 20 yıla yakın deneyimi, üst düzey yöneticilik ve önde gelen telekom operatörlerini destekleyen lider teknoloji sağlayıcılarında satış ve iş geliştirme tecrübelerini içermektedir. Kocatürk, Telenity’e katılmadan önce Türkiye’nin önde gelen mobil operatörlerinden Avea distribütörü Vegatel’in Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteydi. Daha öncesinde Kocatürk, kendi firmaları olan, SIEMENS GmBH’nin M2M ürünlerinin distribütörü Commplete ile Siemens Mobile’a danışmanlık hizmeti veren LK İletişim ve Danışmanlık firmalarını yönetmişti. Commplete’den önce Kocatürk, Siemens Mobile, Ericsson Türkiye ve Karel Elektronik’te satış ve yönetim pozisyonlarında görev almıştı. Kocatürk Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden aldığı Yöneticiler için İşletmecilik Yüksek Lisans (EMBA) derecesinin yanı sıra, aynı üniversitenin Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden Telekomünikasyon alanında Yüksek Lisans ve Lisans derecelerine sahip.