Lexmark’tan yepyeni yazıcılar

Lexmark’ın ödüllü renkli yazıcı ve çok işlevli ürünler (MFP) ailesinin yeni ürünleri, kullanıcıların belgelerine daha hızlı ve rahat ulaşıp yönetebilmelerini sağlayan renkli dokunmatik ekranlarıyla dikkat çekiyor. Şirketin tarayıcı tabanlı cihaz yönetimi yazılımı olan Markvision Enterprise ise BT yöneticilerinin baskı cihazlarını daha rahat yönetebilmelerine imkan veriyor. Kolay kullanımlı, programlanabilir dokunmatik ekranları cihazların erişim noktası işlevini görürken, kullanıcıların en sık kullandıkları fonksiyonlara, kısayollara ve komutlara hızla erişebilmesini sağlıyor.

Lexmark Baskı Çözümleri ve Hizmetleri Birimi Başkanı Marty Canning, yeni lazer yazcılar hakkında “Bu akıllı cihazlarda bulunan yeni dokunmatik ekranlar müşterilerimize kullanım kolaylığı getirirken, Lexmark’ın iş süreçlerini hızlandıran standart ve programlanabilir çözümlerine erişim imkanı sunuyor. Akıllı cihazlar ve yenilikçi çözümler sunma konusundaki kararlılığımız, yatırımlarımız ve liderliğimiz sayesinde, müşterilerimiz daha verimli çalışabiliyor, günlerini daha üretken geçirebiliyorlar” diyor.

Lexmark X792 renkli lazer çok fonksiyonlu ürünler ailesi, olağanüstü çoklu işlev performansı ve üretkenlik çözümleriyle çalışma grubu verimliliğini artırıyor. 25,9 cm genişliği ile sınıfının en büyüğü olan dokunmatik ekranı, baskı önizleme özelliği sayesinde kullanıcıların belgeleri veya belirli sayfaları doğrudan cihaz üzerinden seçebilmelerini sağlıyor. Ekran üzerindeki yeni, etkileşimli dokunmatik özelliklerse kullanıcıyı yönlendirerek iş akışını kolaylaştırıyor.

Dakikada 47 sayfa ile kategorisinde en yüksek baskı ve kopyalama hızına sahip olan Lexmark X792 ailesi, çalışma grubunun ihtiyacına göre ek giriş/çıkış seçenekleri ve ileri belge hazırlama özellikleriyle donatılabilen altı modele sahip. Cihaz aynı zamanda kendi sınıfı içerisinde Kağıtta delik açabilen tek model olma özelliğine sahip. Tüm bunların yanı sıra dayanıklı renkli baskı özellikleri ile Lexmark X792 ailesi, şirketlerin renkli baskılarını kendi bünyelerinde hallederken, zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Lexmark X792 MFP ailesinin tek fonksiyonlu versiyonu olan Lexmark C792 renkli lazer yazıcılar, sınıfında dokunmatik ekrana (10,9 cm) sahip tek A4 renkli lazer yazıcı olma özelliğiyle dikket çekiyor. Akıllı telefonlardakine benzeyen flash arabirimi üzerinde çalışan menü sistemi ve basit iş süreci çözümleri sayesinde yazıcılar kolaylıkla ve hızla kullanılabiliyor. Lexmark C792, çalışmagruplarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere dört farklı konfigürasyona sahipken, karmaşık işler için farklı baskı malzemeleri ve giriş/çıkış seçenekleri gibi özellikler de sunuyor.

Lexmark renkli A3 baskı ihtiyacı olan kullanıcılar için mevcut C935 ve X945 renkli lazer ailelerinden uygun fiyatlı modeller sunuyor.

Lexmark X925de renkli Çok Fonksiyonlu, 25,9 cm.lik dokunmatik ekranıyla baskı, kopyalama, tarama ve faksta yüksek performans sağlamanın yanı sıra zamandan tasarruf sağlayan yazılım çözümlerini az yer kaplayan bir tasarımla kullanıcılara sunuyor.

Lexmark C925 renkli yazıcı ailesi ,afiş boyutunda (29,7 x 121,9 cm) üzerine baskı yapabiliyor. Sınıfının dokunmatik ekrana (10,9 cm) sahip tek A3 renkli yazıcısı olarak dikkatleri çeken ürün, farklı ihtiyaçları karşılayacak 2 model sunuyor.

Orta ve büyük ölçekli çalışmagrupları, bu akıllı cihazları kullanarak daha gelişmiş bağlantı, güvenlik ve cihaz yönetimi olanakları gerektiren yoğun renkli baskı ortamlarına verimli çözümler sağlıyor.

Yeni yazılım, KOBİ’lere ve kurumlara yüksek performans ve verimlilik sunuyor

Lexmark’ın yeni nesil cihaz yönetimi yazılımı olan Markvision Enterprise, işletmelerin çıktı ortamlarını daha stratejik yöneterek zaman ve maliyetten tasarruf imkan sağlıyor.

Güçlü web-tabanlı bir yazılım olan Markvision Enterprise, veritabanı üzerine kurulan sistemi sayesinde BT profesyonellerinin onlarca, yüzlerce ve hatta binlerce cihazdan oluşan bir portföyü takip edebilmelerini ve yönetebilmelerini sağlıyor. Bu sağlam ve ölçeklenebilir sistem sayesinde 20.000 adede kadar ağ bağlantılı yazıcı ve MFP, kullanıcı tarafından kendi merkezinden yönetilebiliyor.

Cihazların yönetimiyle ilgili görevlerin koordine edilmesi amacıyla, rol tabanlı ve kolay kullanılan bir arabirime sahip olan Markvision Enterprise ile yöneticiler, kullanıcılara rolleri ve sorumluluklarına göre Varlık Yöneticisi, Politikalar, Hizmet Masası ve Etkinlik Yöneticisi gibi alanlara erişim hakkı verebiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu