LG 140 milyon telefon satacak ilk ikiye girecek

LG 2010 yılında, bir önceki seneye göre yüzde 20 oranında bir artışla 140 milyon adet cep telefonu satmayı planlıyor. Bu yıl ağırlığını küresel çapta daha fazla hissettirmeyi amaçlayan şirket, Kore ve Kuzey Amerika pazarlarına yönelik olarak yepyeni ve ihtiyaca göre geliştirilmiş akıllı telefonlar ile daha güçlü bir biçimde yer almayı amaçlıyor. LG, ürün portföyünü yeni ve kullanışlı modellerden lüks ve şık modellere kadar genişleterek, mobil iletişim dünyasında güçlü ve son derece rekabetçi bir tarzda varlık gösterecek.

LG, 2010 yılında Android, Windows Mobile ve Linux gibi işletim sistemleriyle çalışan yaklaşık 20 akıllı telefon çıkarmayı planlıyor

Akıllı telefon piyasasında iki haneli bir pazar payı sağlayacak olan 2010 hedefine yönelik hazırlıklarına başlayan LG, geçtiğimiz yıl akıllı telefon işine yönelik özel bir bölüm kurdu. LG bu sayede, akıllı telefon Ar-Ge kadrosunu yüzde 30 arttırdı.

LG, 2010 yılında Android, Windows Mobile ve Linux gibi işletim sistemleriyle çalışan yaklaşık 20 akıllı telefon çıkarmayı planlıyor. LG’nin sunacağı akıllı telefonların yüzde 50’sinden fazlasını oluşturacak olan Android telefonlar, kullanışlı ve açık erişimli işletim sistemleri sayesinde tüketicilerin beklenti ve ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak.

2010 yılının ilk yarısında kullanımı kolay akıllı telefonların üretimine odaklanacak olan LG, yılın ilerleyen günlerinde ise modern tasarımlı, lüks cep telefonlarının üretimine yönelecek. Şirket, bu yıl içerisinde akıllı telefonlarının ilk 10 milyon adedini piyasaya sunacak.

İhtiyaca Uygun İçerik, Kişiye Özel Hizmet

Tüketicilerin ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermeyi hedefleyen LG, bu yaklaşımını akıllı telefon pazarına yönelik olarak da sürdürecek. LG’nin bu yıl çıkarılmaya hazır olan 3 Ekran Hizmeti sayesinde, kullanıcılar aynı içeriği cep telefonlarında, bilgisayarlarında ve televizyonlarında farklı formatlara dönüştürmeden izleyebilecek.

LG, kablosuz bir ağ üzerinden tüm mobil bilgisayar ve ağ içeriğinin kesintisiz bir biçimde seyredilmesine olanak tanıyacak olan, Üç Yönlü Senkronize (3-Way Sync) teknolojisini destekleyen yeni bir cihazın piyasaya çıkışıyla, sunacağı yeniliklerden birini Şubat ayında ilk kez açıklayacak. LG aynı zamanda, akıllı telefonlarının eğlenceli ve pratik uygulamalar bakımından hiçbir eksiği olmamasını sağlamak üzere, dünyanın en önemli içerik geliştirme şirketleriyle birlikte çalışıyor.

LG Electronics Mobil İletişim İş Birimi’nin Başkanı ve CEO’su Dr. Skott Ahn; “Akıllı telefonlardaki hızlı büyümenin yanı sıra daha fazla içerik ve daha iyi hizmete yönelik talep sayesinde, mobil endüstrisinde devrim niteliğinde bir başka değişimle karşı karşıyayız,” diyor. Dr. Skott Ahn sözlerine şöyle devam ediyor; “Trendleri belirleyici konumumuzu muhafaza etmeye ve 2012 yılına kadar dünyanın en büyük iki mobil iletişim şirketinden biri haline gelmeye çalışırken, 2010 yılında da çığır açan buluşlar yapmaya devam edeceğiz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu