Ana sayfa BT Gündem LG LED LCD monitörlerde dünya lideri oldu

LG LED LCD monitörlerde dünya lideri oldu

98
0

LG Electronics; küresel pazar araştırma firması DisplayResearch tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2010 yılında, LED LCD monitörlerde % 18 pazar payı ile dünya lideri oldu. LG Ev Eğlencesi İşbirimi Monitör Bölümü Başkan Yardımcısı Si-hwan Park, “bu başarı, LG’nin geçtiğimiz 12 ay içerisinde Ar-Ge yatırımlarını artırma yönündeki hamlesinin son derece isabetli olduğu anlamına geliyor. Başarımızın nedeni çok basit: Müşterilerimize kulak vermeye odaklandık; daha sonra ise, bu gereksinimler çerçevesinde yenilikler getirdik. Giderek artan pazar payımızı korumak üzere yakın bir gelecekte CINEMA 3D monitörlere büyük ağırlık veriyor olacağız” dedi.

Si-hwan Park, “LED monitörlerin toplam monitör pazarındaki payı 2009’da yüzde bir iken, geçen sene büyük bir sıçrama ile yüzde 10’a ulaştı. LG, LCD monitörlerden LED LCD monitörlere geçiş sürecine önceden hazırlık yapmış olması dolayısıyla gayet avantajlı bir noktada yer aldı. Geçen yıl, LG olarak bir yandan büyüyen LED LCD monitör ticaretimize büyük ölçüde yatırım yaparken, öte yandan da, dünya çapında dokuz ülkede “Show Your Sincerity” (İçtenliğini Göster) başlığı altında büyük bir pazarlama kampanyası yürüttük” dedi.

LG’nin geniş LED LCD monitör portföyü, UL çevre sertifikasyonuna sahip E50 serisini, yalnızca 12.9mm derinliğiyle son derece ince E60 serisini ve LED monitörlerin fonksiyonlarını FULL HD TV ile birleştiren M80 serisini içeriyor. Ayrıca, 7.2mm derinlikleriyle dünyadaki en ince LED LCD monitörlerini kapsayan E90 serisi, bu yıl Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarında (CES) Yenilik Ödüllerinden birini kazandı.

LED LCD monitörlerin toplam monitör pazarında geçen yıl yüzde 10 olan payının bu yıl yüzde 30’a varması beklenirken, küresel LED LCD monitör pazarında birinci sıradaki konumunu pekiştirmek üzere büyük çaba gösteren LG, hızla büyüyen bu pazarın yüzde 20’sini kapmayı hedefliyor.