Lidya Grup’a bir transfer daha…

Doküman çözümleri alanında faaliyet gösteren Lidya Grup 10. yılını geride bırakırken istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox’un Türkiye Distribütörü olan Lidya Grup, geçtiğimiz aylarda önce Avrupa’nın en büyük tablet PC üreticisi Archos ile anlaşma yapmış, ardından Epson’ın Türkiye Distribütörü olmuştu. Büyüme stratejisi paralelinde çoklu marka yapısına geçen Lidya Grup, Eylül 2012 tarihi itibariyle Rıza Başoğlu’nu da bünyesine katarak önemli bir transfer gerçekleştirdi.

Bilişim sektörünün yakından tanıdığı Rıza Başoğlu, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Kariyerine 1980 yılında Eczacıbaşı Holding’de başlayan Başoğlu 1990-2012 yılları arasında Transteknik Holding’de görev yaptı. Şubat 2012 tarihinde Transteknik Teknoloji’nin distribütörlüğünü yaptığı Konica Minolta tarafından satın alınma sürecini de başarıyla yöneten Başoğlu, Eylül 2012 itibariyle Lidya Grup’a transfer oldu. Grup Danışmanı olarak göreve başlayan Başoğlu’nun bu transferi, Lidya Grup’u uluslararası platforma taşıyacak vizyonun önemli parçalarından biri olarak görülüyor.

Rıza Başoğlu’nun Kariyer Geçmişi

1980-1985 Eczacıbaşı Holding (reçetesiz ürünler grubu) * İstanbul- Ankara Bölge Sorumluluğu

1985-1990 Hacışakir Pazarlama ve Yatırım                     * Pazarlama Şirket Yapılanması

1990-1995 Transteknik Holding                                         * Mali Bilgiler İşlem Merkezi Müdürü

1995-1999 Transteknik Büro Sistemleri                            * Genel Müdür

2000-2005 Transteknik Holding/ Teknoloji Grubu          *   Yatırımlardan Sorumlu Genel

         Müdür Yardımcısı

2006-2008 Transteknik Teknoloji                                        * Danışman

2008-2012 Mart  Transteknik Teknoloji                             * CEO/ Transteknik Teknoloji A.Ş.’nin

         Konica Minolta BEU’ya satılma        

         sürecinin yönetilmesi

2012-                                                                                              Lidya Grup Şirketleri Grup Danışmanı      

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.