Logitech’in satışları Mersa ile artıyor

Logitech, Türkiye’nin lider distribütörü MersaSistem ile pazar payını büyütüyor. Logitech Türkiye 2008 yılında satışlarını 2007’ye oranla ciddi bir boyutta arttırırken, 2009 hedefini yine pazarın üzerinde büyüme gerçekleştirecek şekilde belirledi. Türkiye’deki satışlarını üç distribütörü aracılığıyla yapan Logitech geçtiğimiz seneki performansı dolayısıyla MersaSistem’e özel bir plaket verdi ve 2009 yılında da iş geliştirme fırsatlarına birlikte odaklanacaklarını belirtti.
Logitech markasındaki büyüme oranını 2008’de önemli oranlarda geliştiren ve geçtiğimiz sene Logitech markasında en yüksek pazar payına sahip distribütör olan MersaSistem 2009’da bu oranı daha da yükseklere çıkarmayı hedefliyor. MersaSistem Pazarlama Müdürü Fatih Erünsal, tüketicinin Logitech’e ilgisinin artması ve satışını yapacakları ürün kategorilerine yenilerinin eklenmesiyle krize rağmen Logitech satışlarında agresif bir büyüme hedeflediklerini belirtti. Logitech Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Uyar ise uzun yıllardır MersaSistem ile başarılı bir iş birliği sürdürdüklerini söylerken, Logitech markasının Türkiye’deki büyümesine katkısında dolayı MersaSistem’e özenli ve profesyonel çalışmaları için teşekkür etti. Uyar “2009 yılı ekonomik anlamda zor bir yıl olarak değerlendiriliyor. Fırsatlara odaklanan, çok çalışan ve az hata yapan firmaların bu durumdan büyüyerek çıkacağına inanıyoruz. Hedefimiz bu yıl da ciddi oranlarda büyümek. MersaSistem’in Logitech satışlarını bir sene öncesine oranla agresif şekilde artırma hedefinde olması markamıza duyduğu güvenin ve fırsatlara odaklandığının göstergesidir. Biz de MersaSistem’in katkısı ile Türkiye’deki büyümemize sağlıklı bir şekilde devam edeceğimize inanıyoruz” dedi.

Lider teknolojiler Logitech’te

Geliştirdiği teknolojilerle sektörüne önemli yenilikler getiren Logitech, her yıl yüze yakın yeni ürün lanse ediyor. PC/laptop aksesuarları alanında inovasyon lideri olan marka 2008 yılında; dünyanın en küçük receiver’ına sahip, tek parmak yüksek-kaydırma modlu ilk kablosuz mouse’u VX Nano’nun Ar-Ge çalışmalarına devam etti. “Tak ve Unut” nano alıcılı bu ürün grubuna V450 nano ve V550 nano’yu da ekledi. Özellikle V550 “Tak ve Git” konsepti ile 2008’de büyük ilgi gördü. Oyun aksesuarları alanında G25, G9 gibi fenomen olmuş ürünler geliştiren Logitech bu yıl ise; yoğun aksiyonlu oyunlarda ellerin serin ve kuru kalması için geliştirdiği ChillStream teknolojisiyle donatılmış gamepadi, oyunu konforla bütünleştiren kablosuz direksiyonu Driving Force Wireless’ı piyasaya sürdü. Alto Cordless konforunu Türkçe yapan, iPhone speaker’ı Pure Fi Mobile’ı geliştiren, Squeezebox Duet, DiNovo Mini, Harmony One ile evdeki eğlenceye hız veren marka 2009’da da kendinden bahsettirecek ürünlerle sektörü hareketlendirecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu