Logo’da hedef 45 Milyon TL gelir

LOGO Yazılım, ilk yarıyıl sonuçlarını ve büyüme stratejisini anlattığı bir basın toplantısı düzenledi. Açılış konuşmasını yapan LOGO Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, Türkiye’den çıkan bir teknoloji markası olan Logo’nun, ArGe ve inovasyona yaptığı yatırımlarla, günümüzün global pazarlarında öncü olabilecek ürün portföyüne sahip olduğunu söyledi. Ardından söz alan İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu ise yılın ilk 6 ayındaki net kârın 5.9 milyon TL olduğunu belirterek, 2012’yi, 45 milyon TL’nin üzerinde satış geliri ve 10 milyon TL kârla tamamlamayı hedeflediklerini açıkladı.

Tuğrul Tekbulut, Türkiye’nin son 10 yıldır istikrarlı bir büyüme yakaladığını, KOBİ’lerin ve girişimcilerin büyümede payının büyük olduğunu belirtti. Globalleşmeye uyum ve genç nesillerin yönetime geçmesiyle KOBİ’lerde beklenen bilişim yatırımlarının da artmaya başladığını ifade etti. LOGO’nun kurulduğundan beri KOBİ’lerin başarısı için çalıştığını belirterek, pazar lideri şirket olarak, pastadan en büyük payı aldığını vurguladı. Sahip oldukları geniş çözüm ortağı ağıyla, binlerce çözüme olanak tanıyan bir teknoloji platformu haline geldiklerini belirtti.

LOGO’nun halka açılan ilk bilişim firması olduğuna değinen Buğra Koyuncu, 2013 yılının büyüme hedefinde öncelikle yeni ürünlerin bulunduğunu, bunu yeni iş modellerinin destekleyeceğini söyledi. Ayrıca, Logo Akademi programı, şirketin yurtdışı açılımları, yeni pazarlar, yeni satın alma ve ortaklık planları hakkında da ayrıntılı bilgi aktardı.

LOGO Yazılım; 2012 yılının ilk yarısını, konsolide net satış gelirlerini %76 oranında büyüterek, toplam 21.624.365 TL ile kapattı. Geçen yılın aynı döneminde sahip olduğu %37’lik büyümeoranını iki katının da üzerine çıkaran şirket, rekor seviyede bir gelire ve kârlılığa ulaştı. Şirketin satış gelirlerindeki yüksek artış, %30 faaliyet kârı, %44 AFVÖK ve %28 oranında net kâr marjına ulaşılmasını sağlarken, satışların yaklaşık %60’ı büyük ve orta ölçekli firmalara, %40’ı ise KOBİ’lere yapıldı.

LOGO Yazılım İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu, “LOGO Yazılım olarak, son yıllarda yakaladığımız yüksek büyüme ve kârlılık oranlarını 2012’nin ilk yarısında da artırarak devam ettirdik. İstikrarlı büyümemizi, kullanıcılarımız ve iş ortaklarımızla kurulan sağlıklı iletişim, yüksek operasyonel verimlilik ve pazara sunduğumuz yenilikçi çözümlere borçluyuz. Amacımız, bu yüksek büyümeyi, önümüzdeki dönemlerde de sürdürmek. 2012 sonu itibarıyla, satış gelirlerimizi 45 milyon TL’nin üzerine çıkarmayı, kârlılığımızı daha da artırmayı hedefliyoruz. Yeni ürün, proje ve iş modellerimizle, müşteri ve yatırımcılarımıza değer yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kişisel bilgisayarlar için mühendislik yazılımları geliştirmek amacıyla 1984 yılında kurulan LOGO Yazılım, 28 yıllık süreçte Türkiye’nin en büyük bağımsız yazılım kuruluşu haline geldi. Türk yazılım sektöründe yenilikçiliği ve liderliğiyle öne çıkan LOGO’nun, Türkiye ve yurtdışında 170.000 firmada, 1.2 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunuyor. LOGO Yazılım’ın kurumsal kaynak yönetimi, sektörel çözümler, tedarik ve talep zinciri otomasyonu, iş süreçleri tasarımı danışmanlığı, iş zekası çözümleri gibi yüksek teknolojiyle oluşturulan ürün ve hizmetleri, her sektörde uygulanabiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.