Masaüstünde 64-bit rekabeti kızışıyor

Acer ve Dell ürünlerinin Türkiye’de satışını yapan İnfronic, 64 bit işlemcili masaüstü PC’lere artan talebi karşılamak üzere üç model ürünü satışa sunuyor. Dell’den iki, Acer’dan bir model 64 bit destekli bilgisayarı uygun fiyatlarla satışa sunan İnfronic, böylece tüketicilere model ve marka seçeneği de sunmuş oluyor.İnfronic tarafından satışa sunulan Acer’ın 64 bit destekli masaüstü bilgisayar modeli Aspire T135. Uygun fiyatı ile dikkat çeken Acer Aspire T135, 64 bit AMD Sempron 3000 işlemci kullanıyor. Aspire T135, 17 inç Acer LCD ekranlı olarak Carrefour mağazalarından KDV dahil 1,199 YTL’ye alınabiliyor. İnfronic Ürün Müdürü Gonca Güleş, Acer Aspire T135’in tüketicilerden yoğun ilgi gördüğünü belirterek, satışının stoklarla sınırlı olduğunu vurguluyor.

Dell’de ise 64bit işlemcili iki model masaüstü bilgisayar İnfronic tarafından satışa sunuluyor. Bunlardan Dell Dimension 5100 ev pazarına, Dell Optiplex GX620 ise kurumsal pazara yönelik ürünler. Dell Dimension 5100’de LGA tipi, 3.2GHz hızında, 64bit Intel Pentium 4 işlemci kullanılıyor. Üzerindeki entegre 224MB Intel GMA950 ekran kartı ile grafik uygulamalarında çok yüksek performans sunuyor. Bununla yetinmeyenler için daha yüksek kapasiteli ve 256MB harici ekran kartlı konfigürasyon alternatifi de sunuluyor. Kurumlar için en üst seviye 64bit işlemcili model ise Optiplex GX620. Bu ürün istenirse dual core Pentium işlemci ile de sunulabiliyor. Her iki Dell PC’de Intel 945G Express chipset kullanıyor. Bu ürünler 17 inç CRT ekran dahil 999 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.