MasterCard ve Intel online alışverişi pratikleştiriyor

 MasterCard ve Intel işbirliği, online alışverişleri tüketiciler ve online mağaza sahipleri açısından daha güvenli ve pratik hale getiriyor. MasterCard kart sahipleri bundan sonra, hız ve stili birleştirmesiyle yeni nesil dizüstü olarak konumlandırılan Ultrabook™ ve gelecek nesil Intel tabanlı bilgisayarlar üzerinden daha güvenli ve pratik ödeme yapma imkanı elde ediyor. MasterCard PayPass ile, Intel Kimlik Koruma özelliği destekli Ultrabook’lara tek dokunuşla online alışveriş ödemesi gerçekleştirilebiliyor.

 MasterCard ve Intel, tüketicilere daha güvenli ve kolay online alışveriş deneyimi sağlamak amacıyla uzun vadeli bir işbirliğine imza attıklarını duyurdu.

İşbirliği kapsamında, tüketiciler MasterCard PayPass kartlarını ve ödeme cihazlarını Intel Kimlik Koruma özelliği destekli Ultrabook cihazına dokundurarak ödeme yapabilecekler. Ayrıca, işbirliği sayesinde, MasterCard’ın temassız ödeme teknolojisi PayPass ve Intel’in kötü amaçlı kullanımlara karşı online koruma sağlayan iki katmanlı kimlik doğrulama ve donanım tabanlı görüntüleme korumasını içeren Intel Kimlik Koruma özelliği (IPT) gibi yeni geliştirilen çeşitli ödeme teknolojileri, online alışveriş yapanlara daha etkin olarak sunuluyor.

Online Ödeme Çift Haneli Rakamlarla Büyüyor

Forrester Research’ün yaptığı araştırmaya göre, online alışveriş tutarı geçtiğimiz yıl sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 176.2 milyar dolara yükseldi. Aynı araştırma, önümüzdeki beş yıl boyunca bu rakamın çift basamaklı artışlarla devam edeceğini gösteriyor. Bu artış oranları MasterCard ve Intel’in işbirliğinin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

MasterCard Worlwide İnovasyon Başkanı Ed McLaughlin işbirliği ile ilgili “MasterCard sürekli olarak tüketiciler ve işyerleri için alışveriş ve ödeme deneyimini geliştiriyor ve bu konuda işbirlikleri yapıyor. Intel ile girdiğimiz işbirliği, tüketicilere daha güvenli ve daha hızlı bir ödeme sistemi sağlayacak” dedi.

Intel PC Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü George Thangadurai ise, “Amacımız, Ultrabook ve gelecek nesil Intel tabanlı PC kullanıcıları için, kötü amaçlı yazılımlardan ve sanal korsanlardan uzak bir e-ticaret konforu yaratmak. Online alışveriş Intel için en önemli alanlardan biri. MasterCard ile girdiğimiz bu ortaklık sayesinde, tüketiciler için daha yenilikçi, daha kişiselleşmiş ve daha güvenli bir e-ticaret deneyimi sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.