Medyasoft IBM’ın ASL dağıtıcısı oldu

İş teknolojileri konusunda tüm şirketlerin çözüm ortağı olan Medyasoft, pazardaki açılımına bir yenisini daha ekledi. Dünya yazılım pazarının dev isimlerini bir araya getirerek katma değerli hizmet sağlayan Medyasoft, IBM’in Türkiye’deki ikinci ASL (Application Specific License) distribütörü oldu.

Yönetim, operasyonel ve markalara değer katan yapısı ile rakiplerinin bir adım önünde ilerleyen Medyasoft’un bu anlaşması ile yazılım geliştiren bağımsız kurumlar, IBM teknolojileri ve yazılımlarını çok özel ve ekonomik şartlarda kullanabilecek. Geliştirilen yazılım ya da çözümlere IBM ürünlerinin entegre edilmesini sağlayan ASL programı sayesinde, şirketler uluslararası platformda da kendilerini gösterebilecek.
 
MALİYETİ AZALTIP MASRAFLARI KISACAK
Türkiye genelinde kayıtlı 1.000’in üzerinde kurumun yararlanabileceği programla ilgili olarak Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer; “Bugün bilişim dünyasının dev ismi IBM ile yaptığımız ASL distribütörlük anlaşması bizim için oldukça önemli. Bu anlaşmayla ortaklarımıza kendi geliştirdikleri çözümleri IBM yazılımlarıyla entegre olarak son kullanıcılarına sunmalarına destek olacağız. Türkiye genelindeki tüm bağımsız yazılım tedarikçileriyle işbirliği içerisinde çalışarak IBM teknolojilerinin kullanımının yaygınlaştırılmasının yanısıra bu firmaların avantajlı maliyetlerle kendi çözümleri altında IBM yazılımlarını kullanmasına olanak sağlayacağız. ASL programı, finanstan sağlık ve sigortacılığa kadar yazılım şirketlerinin eksiksiz çözüm sunma becerisini ve gelirini artırarak masraflarında azalma sağlayacak” açıklamasını yaptı.

“TÜRK YAZILIMCILAR YURTDIŞINA KOLAYCA AÇILACAK”
Pazardaki konumlarını da revize ettiklerini dile getiren İhsan Taşer şöyle devam etti: “Donanımdan çok yazılım ve yazılım çözümlerinin konuşulmaya başlandığı günümüzde, Medyasoft olarak kendimize daha geniş odak noktaları belirleyip, hedefler koymamız gerekiyordu. Bu doğrultuda 2012 başından itibaren pazardaki konumumuzu yaptığımız anlaşmalar, kazandığımız uzmanlıklar, ekibimize yaptığımız yatırımlarla, ‘iş teknolojileri alanında çözüm geliştiricisi’ olarak revize ettik. Yaptığımız anlaşmaya paralel olarak hazırlanan program çerçevesinde yazılım şirketleri, geliştirdikleri çözümleri sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da sunabilecek. Böylece sadece bölgesinde değil uluslararası arenada da adlarını duyurabilecekler” dedi.
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.