Medyasoft medyayı tablet devrimine hazırlıyor

Dünya devlerinin yazılım ve donanım çözümlerini kişi ve kurumların hizmetine sunan, hazırladığı katma değerli eğitimleriyle de pazarda fark yaratan Medyasoft, milyonlarca kullanıcıya ulaşan tablet bilgisayarlar için dijital yayıncılık eğitimine başlıyor. Türkiye’de ilk kez hayata geçen Adobe Digital Publishing Suite ve Creative Suite dijital yayıncılık eğitimleriyle Medyasoft, medyayı basılı mecradan dijitale taşıyarak, yayıncılıkta yeni döneme hazırlayacak.
 
“YENİ İŞ OLANAKLARI YARATACAĞIZ”
Bilişim dünyasındaki trendleri uzman kadrosuyla eğitim alanında katma değerli hale getiren Medyasoft’un tablet cihazlar için hayata geçirdiği Adobe dijital yayıncılık eğitim programı hakkında bilgi veren Medyasoft Pazarlama Direktörü Sırma Erkan, “Tablet bilgisayarların ortaya çıkışıyla birlikte özellikle medyada yeni bir dönem başladı. Bugün milyonlarca kullanıcıya ulaşan tablet bilgisayarlar için dünyada ve Türkiye’de medya kurumları hazırladıkları yayınları bu formata uyumlu hale getirmeye çalışıyor. Basılı mecralara göre yayıncıların okurlarına daha zengin bir içerikle ulaşmalarını sağlayan tablet yayıncılığı önümüzdeki yıllarında en önemli konularından biri olacak. Adobe dijital yayıncılık eğitimleriyle kurumların trendleri yakalamalarını ve gençlerimize yeni iş kapıları açmayı amaçlıyoruz. Dijital yayıncılık eğitimlerimizle kitap, dergi, gazete, yıllık, bülten, katalog ve tüm yazılı mecralar tablet dünyasında yerini kolayca alabilecek” diye konuştu.

“EN İYİ İSİMLERLE ÇALIŞIYORUZ”
Eğitimlerin Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli projelere imza atan kıdemli yazılım danışmanları tarafından verildiğini belirten Erkan, “Dijital yayıncılık eğitimimiz bağımsız tasarımcılar, geleneksel medya yayıncıları, medya ajansları, dijital yayın üreten kişi ve kurumlar, şirketlerin pazarlama departmanı çalışanları ya da kurum içi yayıncılar gibi geniş bir kitleye hitap ediyor. Adobe Digital Publishing Suite eğitimi ile yayıncılar iPad, Kindle Fire, Android ve Blackberry Playbook gibi tablet cihazlara uygulamalar ve dijital yayınlar hazırlayabilecekler” dedi.

Sırma Erkan, önümüzdeki iki yıl içinde tablet bilgisayar sahiplenme oranının 500 milyon kişiye ulaşmasının beklendiğine dikkat çekerek, “Yeni akım, görüntülü ve basılı mecraları çeşitli farklılıklarla dijital dünyaya uyumlu hale getirecek. Bu akım beraberinde yeni istihdam, yaratıcılık ve kazancı da beraberinde getirecek. 18 başlıkta hazırladığımız tablet cihazlar için Adobe dijital yayıncılık eğitimlerini isteğe göre kendi sınıflarımızda ya da kurumların ihtiyaçları doğrultusunda yerinde verebiliyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu