Ana sayfa BT Gündem Medyasoft, Norton Türkiye distribütörü oldu

Medyasoft, Norton Türkiye distribütörü oldu

134
0

Medyasoft, güvenlik yazılımları konusunda uzman teknoloji şirketi Symantec ile Norton yazılımının distribtörlüğü konusunda işbirliği gerçekleştirdi. Ülker’in de bağlı bulunduğu Yıldız Holding’in Bilişim Grubu şirketlerinden olan Medyasoft, Türkiye’yi dünyanın en büyük yazılım ve eğitim markalarıyla buluşturmaya devam ediyor. Medyasoft, geçtiğimiz aylarda mimari, inşaat, imalat, endüstriyel tasarım, medya ve eğlence pazarlarına yönelik 2 ve 3 boyutlu yazılımlar konusunda uzman teknoloji şirketi Autodesk ve kurumsal yazılım çözümleri konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden Babylon ile gerçekleştirdiği işbirliğinin ardından, güvenlik yazılımları konusunda uzman teknoloji şirketi Symantec ile de distribütörlük anlaşması imzaladı.

2009 yılını büyüme yılı ilan eden Medyasoft bünyesine kattığı yeni markalarla yazılım sektöründe yüzde 49, eğitim sektöründe yüzde 63 büyüme hedefliyor. Belirlenen hedef doğrultusunda dağıtım kanalı yapısını büyük bir hızla genişletmeyi sürdüren Medyasoft, yıl sonuna kadar iş ve çözüm ortağı sayısını 200’ün üzerine çıkarmayı planlıyor. Medyasoft öncelikli olarak İstanbul ve bölge illerdeki yapılanmayı tamamlayıp, yalnızca büyük şehirlerde değil Anadolu’da da yeni iş ve çözüm ortaklarıyla büyümesini sürdürecek.

Medyasoft’un Symantec distribütörlüğü
Symantec ile gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında bir açıklama yapan Medyasoft Genel Müdürü Doğu Pabuçcuoğlu ”Bu işbirliği sonucunda Norton Internet Security, Norton Antivirüs, Norton 360 ve Notron Utilities ürünlerini kullanıcılara sunacağız. Symantec ile işbirliğine gidilmesinin en önemli nedeni olarak Symantec’in alanında çok güçlü bir marka olmasını gösteren Pabuçcuoğlu, ürün portföylerinin her geçen gün arttığını, Medyasoft’un katma değerli yazılım distribütörü olarak konusunda lider/güçlü markalarla işbirliği çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

“Symantec’in Akdeniz Bölgesi Tüketici Ürünleri Satış Müdürü Erez Mor, “Online ortamlarda kötü niyetli saldırı tehlikeleri hızla artmaya devam ediyor. Günümüzde tüketicilerin bilgisayarları için hızlı, sağlam ve kapsamlı bir korumaya ihtiyaçları var. Norton Internet güvenliği ve PC Yardımcı Programları yazılım markası dünya çapında pazar liderliğini koruyor. Norton markasını Türk pazarında daha büyük kitlelere ulaştırmak üzere Medyasoft ile çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.