Ana sayfa BT Gündem Medyasoft ve Kaspersky Lab kurumların bilgi güvenliği için el sıkıştı

Medyasoft ve Kaspersky Lab kurumların bilgi güvenliği için el sıkıştı

153
0

Yıldız Holding Bilişim Grubu şirketlerinden Medyasoft, Türkiye’yi dünyanın en büyük yazılım markalarıyla buluşturmaya devam ediyor. Katma değerli yazılım distribütörü olarak alanında lider ve güçlü markalarla işbirliği yapan Medyasoft, dünyanın güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab’in kurumsal güvenlik ürünleri ve çözümleri konusunda Türkiye distribütörü oldu.“TALEP YARATIP PAZAR PAYIMIZI %20’YE ÇIKARACAĞIZ”
Kaspersky Lab’ın güvenlik alanındaki ürün ve çözümlerini kamu ve özel sektör ile buluşturacaklarını belirten Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer, “Bu önemli işbirliği bizi sektördeki hedeflerimize bir adım daha yaklaştırdı. Kaspersky Lab ve Medyasoft’un pazar payını artıracak dolayısıyla da sektörü büyütmeyi sağlayacak önemli hedefler ve stratejiler belirledik. Bu kapsamda 2011 yılı sonuna kadar kurumsal güvenlik pazarında %20 oranında bir pazar payı almayı hedefliyoruz” dedi.

“KURUMSAL GÜVENLİK PAZARINI GERÇEK SEVİYESİNE TAŞIYACAĞIZ”
Türkiye’de bilgi güvenliği alanında kesin bir araştırma bulunmamakla birlikte pazar büyüklüğünün 60 milyon dolar civarında olduğunun tahmin edildiğini anlatan Taşer “Türkiye’nin bilgi güvenliğinde gerçek potansiyel büyüklüğü 100 milyon dolar civarında. Özellikle son yıllarda KOBİ’ler de dahil güvenlik çözümlerine yüksek talep oluştu. Kaspersky Lab ile yaptığımız işbirliği ile pazarı gerçek büyüklüğüne çıkarmak için çalışmalara hızlı bir şekilde başladık. Amacımız pazarı büyütmek ve bu büyüyen pazardan pay almak” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ KURUMSAL PAZARDAKİ PAYIMIZI ARTIRMAK VE 1 NUMARALI ANTİVİRÜS MARKASI OLMAK”
Kaspersky Lab olarak bireysel ürünlerinin yanısıra kurumsal ürünleriyle de büyük küçük şirketlerin tüm güvenlik ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Kaspersky Lab Orta Doğu ve Türkiye Yönetici Direktörü Tarek Kuzbari, “Buna paralel olarak Türkiye pazarındaki temel hedefimiz kurumsal pazardaki payımızı artırmak ve bir numaralı antivirüs markası olmak. Medyasoft ile yaptığımız bu işbirliği ile kurumsal pazarda daha da büyüyerek hedefimize en kısa zamanda ulaşacağımızdan eminiz. Kaspersky Lab olarak özellikle Türkiye pazarında öncelik verdiğimiz konuların başında KOBİ’ler ve büyük ölçekli şirketler geliyor. Ürünlerimiz, kurumların ihtiyaçlarını hem doğru ve hızlı bir şekilde hem de daha az maliyetle karşılıyor olması açısından büyük fark yaratıyor. 2011’in 4. çeyreğinde Türkiye’de de piyasaya çıkacak olan ve heyecanla beklenen yeni kurumsal ürünümüz Kaspersky Open Space Security pazarı şekillendirerek hedeflerimize daha da yakınlaşmamızı sağlayacak” dedi.

“MEDYASOFT İLE KURUMSAL PAZARDA DAHA DA BÜYÜYECEĞİZ”
Kaspersky Lab tarafından yapılan Global BT Güvenlik Riskleri araştırma sonuçlarını paylaşan Kaspersky Lab Türkiye Pazarlama Müdürü Pınar Uylum Terzioğlu, “11 ülkeden 1300 BT profesyonelinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre son 12 aylık dönemde işletmelerin %61’inin yaşadığı ortak tehlike kötü amaçlı yazılımların bulaşması. Araştırmanın en dikkat çeken sonucu ise işletmelerin yaklaşık üçte birinin siber saldırıların hedefinde olduklarını düşünmesi. Tüm bu veriler, BT güvenliğinin şirketler için ne kadar kritik bir öneme sahip olduğunu kanıtlar nitelikte. Kurumsal ürünlerimiz farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin tüm güvenlik ihtiyaçlarını hızlı, güvenli ve uygun bir bütçe ile karşılıyor. Medyasoft gibi alanında lider bir şirket ile yaptığımız bu işbirliğinin bizi daha da ileriye taşıyacağına inanıyoruz” dedi.