Mehmet Ali Akarca’dan yuvaya dönüş kararı

2016 yıl sonunda Türk Telekom Grubu, TTNET Kurumsal İş Birimi Yöneticiliği görevinden ayrılan Mehmet Ali Akarca, Koç Grubu’na KoçSistem Genel Müdürü olarak dönüyor.Koç Holding’in KoçSistem şirketine 1 Nisan’dan itibaren Genel Müdür olarak Mehmet Ali Akarca atandı. 2001-2012 yılları arasında Koç Grubu’nda değişik kademelerde yöneticilik yapan Akarca, BİRİ markası ile hizmet veren Koç Holding, İnternet Servis Sağlayıcısı şirketin Vodafone Türkiye’ye satışından sonra Koç Holding’den ayrılmış Türk Telekom’da Genel Müdür Yardımcılığı ve son olarakta Türk Telekom Grubunun Kurumsal İş Birimi CEO’luğu görevini yürütmüştü. KoçSistem’de Mehmet Ali Akarca’nın görevi devralacağı Mehmet Nalbantoğlu’nun ileriki dönem planlarına ilişkin ise herhangi bir açıklamada bulunulmadı.  
Mehmet Ali AKARCA kimdir?

Mehmet Ali Akarca, Nottingham Üniversitesi’nde endüstriyel ekonomi lisansını tamamladıktan sonra University of Surrey’de turizm ve pazarlama alanında yüksek lisansını bitirdi. Koç Holding yönetici yetiştirme elemanı olarak başladığı kariyerine, Koç Grubu içinde değişik kademelerde yöneticilik görevlerinde devam eden Akarca, 2001-2003 yılları arasında BookinTurkey Genel Müdürü, 2003-2011 Koç.net Genel Müdürü olarak görev aldı. Koç.Net’in Vodafone Türkiye’ye satılmasının ardından Koç Medya Pazarlama Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Ali AKARCA, 2012 Ekim ayında Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanlığı görevine atandı. Aralık 2012 itibarıyla Pazarlama ve İletişim Başkanlığı’nın ismi Kurumsal Müşteri Başkanlığı olarak değişti. Eylül 2014- Aralık 2014 arasında Kurumsal Ticari Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Akarca, 30 Aralık 2014 tarihinden görevi bıraktığı 31 Aralık 2016’ya kadar TTNET Kurumsal İş Birimi CEO’su olarak görev yapmaktaydı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.