Ana sayfa TurkcellSuperOnline Memur, bilgi çağına 62 milyona adım atacak

Memur, bilgi çağına 62 milyona adım atacak

Borusan Bilişim, Vakıfbank ve Kamu-Sen ile başlattığı kampanya ile Devlet Memurlarına ayda 62 milyon taksitle bilgisayar satacak. 24 ay vadeli satışlardan Kamu-Sen üyesi ve Vakıfbank Kredi Kartı sahibi memurlar yararlanabilecek.
Bünyesinde 12 sendika ve 500 bin üye barındıran Türkiye Kamu – Sen ülkemizin bilgi toplumuna geçiş sürecine destek olmak amacıyla bir kampanya düzenliyor. Vakıfbank ve Borusan Bilişim’in katkılarıyla gerçekleşen kampanya ile Türkiye Kamu-Sen üyelerinin ayda 62 milyon TL + KDV’lik taksitlerle bilgisayar sahibi olmaları hedefleniyor.

Borusan Bilişim tarafından sağlanan bilgisayarlar,iki yıl garantili ve Pentium Celeron, 2.8 GHZ işlemci, 256 MB Ram, 40 Giga Byte hard disk kapasitesi, 17 inch monitör ve Windows HP Home Türkçe özelliklerini taşıyor. İstendiği takdirde belli bir fiyat farkı ödenerek işlemcinin Pentium 4 prescott olması, hard disk kapasitesinin ise 80 Giga Byte’a çıkması mümkün olabilecek. Bilgisayarların adrese teslimi ve kurulumları Borusan Bilişim tarafından gerçekleştirilecek. Bir yıl sürecek olan kampanya boyunca konfigürasyon değişikliği talepleri değerlendirmeye alınacak ve karşılıklı mutabakat içinde sonuca bağlanacaklar.

Kampanya süresince Vakıfbank da katılımcılar için 24 aya varan vadeli kredi imkanı sunacak. Türkiye Kamu – Sen kredi kartı sahipleri için kefil istenmeyecek.

Kampanya kapsamında 500 bin kamu çalışanına hizmet sunmayı amaçladıklarını vurgulayan Borusan Bilişim Genel Müdürü Tayfun Türkalp şunları söyledi:

“Türkiye bilgi çağını yakalamak zorunda. Kamu sektöründe çalışanların bilgi işlem teknolojilerini yakından tanıyarak günlük yaşamlarında daha fazla kullanmaları bu yönde atılmış önemli bir adım oluşturuyor. Bu tür kampanyaların tüm kamu çalışanları ve diğer meslek grupları için de yaygınlaştırılmasını, böylece bilgi toplumu kavramının Türkiye’de giderek daha fazla hayata geçmesini diliyoruz.”