Microsoft, Activision Blizzard’ı yaklaşık 70 milyar dolara satın alıyor

Microsoft, oyun geliştirmede lider ve interaktif eğlence içeriği yayıncısı Activision Blizzard'ı satın alma planlarını bir basın açıklamasıyla duyurdu. Planlanan satın alma, Activision, Blizzard ve King stüdyolarından “Warcraft”, “Diablo”, “Overwatch”, “Call of Duty” ve “Candy Crush” gibi ikonik serileri içeriyor.

Microsoft, oyun geliştirmede lider ve interaktif eğlence içeriği yayıncısı Activision Blizzard’ı satın alma planlarını bir basın açıklamasıyla duyurdu. Planlanan satın alma, Activision, Blizzard ve King stüdyolarından “Warcraft”, “Diablo”, “Overwatch”, “Call of Duty” ve “Candy Crush” gibi ikonik serileri içeriyor.

Hareket, geçen hafta Taketwo’nun Zynga’yı 12,4 milyar dolara devraldığını açıklamasının ardından geldi.

Microsoft, Activision Blizzard’ın net nakdi dahil 68,7 milyar dolar değerindeki tamamı nakit bir işlemde hisse başına 95,00 dolar karşılığında Activision Blizzard’ı satın alacak. İşlem sona erdiğinde Microsoft, Tencent ve Sony’nin ardından gelir bakımından dünyanın üçüncü büyük oyun şirketi olacak. Planlanan satın alma, Major League Gaming aracılığıyla küresel eSpor etkinliklerine ek olarak Activision, Blizzard ve King stüdyolarından “Warcraft”, “Diablo”, “Overwatch”, “Call of Duty” ve “Candy Crush” gibi ikonik serileri içeriyor. Şirketin dünya çapında yaklaşık 10.000 çalışanı olan stüdyoları var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu