Microsoft Bilgi Toplumunda Aile Seminerleri devam ediyor

“Bilgi Toplumunda Aile Seminerleri”nin Sekizincisi Ankara’da Gerçekleştirildi

Microsoft Türkiye’nin düzenlediği çocukların daha bilinçli bilgisayar ve internet kullanıcısı olmalarını amaçlayan “Bilgi Toplumunda Aile Seminerleri” devam ediyor. Ebeveyn ve çocuklara özel olarak farklı çalışmaların gerçekleştirildiği ve eğitim içeriklerinin akademisyenler tarafından hazırlandığı bu seminerin sekizincisi geçen hafta sonu Microsoft Türkiye Ankara ofisinde gerçekleştirildi. Atlantik Eğitim Kurumları öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen seminere 4. sınıfta öğrenim gören toplam 65 öğrenci katıldı.

Seminerlerin başarı ile devam etmesi için çalışmayı sürdürüleceklerini belirten Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programları Müdürü Erdem Erkul ise “Günümüz çocukları, teknolojiyi ve onun getirdiği yenilikleri yakından takip ediyor, bilgisayar ve interneti çok etkin bir şekilde kullanıyorlar. “Bilgi Toplumunda Aile” seminerleri sayesinde güvenli internet ve bilgisayar deneyimini toplumun her kesimine yayacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Bilgi Toplumunda Aile Seminerleri’nin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden ODTÜ Öğretim Üyesi ve Proje Koordinatörü Veysi İşler verilen bu eğitimlerin erken yaşta alınmasının önemine işaret ederek, “Geçtiğimiz 6 ay içerisinde 500’ün üzerindeki çocuk ve aileye bu seminerleri ulaştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Seminer sonrasında konuşan Atlantik Eğitim Kurumu öğretmenlerinden Mehmet Aydın ise “Bugün burada çocuklarımıza bu eğitim olanağını sağlayan Microsoft Türkiye ve onun değerli yöneticisi Erdem Erkul’a çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız aldıkları bu eğitim ile daha güvenli bir şekilde bilgisayarlarını kullanacaklar. Önümüzdeki dönemlerde bu eğitimleri daha da artırmak istiyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu