Microsoft geleceğin PC markalarına el verdi

.Microsoft Türkiye 17 yerli PC üreticisinin kendi markalarını büyütmeleri için destek verdiğini ve Geleceğin Markaları projesini tanıttı.Microsoft Türkiye, hayata geçirdiği proje kapsamında ‘Geleceğin Markaları’ arasında yer almaları için Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde etkinlik gösteren ve toplam satış adetleri 100 bini geçen 17 yerel bilgisayar üreticisine markalarını büyütmeleri için destek veriyor. Bilişim pazarındaki marka bilincini artırarak kullanıcılara sunulan hizmet kalitesini yükseltmeyi hedefleyen ‘Geleceğin Markaları’ projesi, Ritz Carlton otelinde düzenlenen bir toplantıyla duyuruldu.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, toplantının açılış konuşmasında Avrupa Birliği ve global pazarlarla bütünleşme sürecinde yerel markalar yaratmanın önemini ifade etti.

Çağlayan Arkan, şunları söyledi: “Microsoft Türkiye olarak, bir süredir benimsediğimiz ve dile getirdiğimiz bir ifade var: ‘Türkiye bilişimle kalkınıyor.’ Bize göre bu ifade ülkemiz insanının yeniliğe, teknolojiye ve her şeyin en iyisine yönelik tutkusunu çok iyi özetliyor. Kıyasıya rekabetin ön plana çıktığı dünyamızda, hem Avrupa Birliği hem de ekonomik açıdan gelişmiş diğer ülke pazarlarında boy göstermek ve kalıcı olabilmek için kendi markalarımızı yaratmak ve markalaşmayı özendirmek gerektiğine inanıyoruz. Günümüz dünyasında marka kavramı, iş dinamiklerini büyük ölçüde etkiliyor. Bu nedenle, ülkemizde de, çok sayıda yeni markanın yaratılması, Türkiye bilişim pazarının hedefleri açısından büyük önem taşıyor. Türkiye’deki marka yaratma potansiyeline inanan Microsoft, ülkenin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren yerel markaların gelişmesine destek veriyor.”

Proje çerçevesinde Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren ve markalaşmanın önemine inanarak, Geleceğin Markaları şemsiyesi altında yer almak için aday olan 17 yerel markaya, pazarlama desteğinin yanı sıra marka geliştirme konusunda eğitimler veriliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu