Ana sayfa BT Gündem Microsoft ile mobil verimlilik avcunuzun içinde

Microsoft ile mobil verimlilik avcunuzun içinde

108
0

Microsoft’un dört işlevli ilk dizüstü bilgisayar faresi Wireless Notebook Presenter Mouse 8000, zamanının büyük bölümünü hareket halinde geçirenlerin hayatını kolaylaştırıyor. 2.4GHz hızında Bluetooth bağlantılı bir lazer dizüstü faresi olan Mouse 8000, aynı zamanda hem bir slayt sunumcusu, hem dijital mürekkepli lazer işaretleyici hem de uzaktan kumanda olarak da kullanılabiliyor. Bu becerikli fare sayesinde kullanıcı bir sunumun slaytları arasında gezinip lazer işaretleyici ile önemli bir mesajı vurgulayabiliyor. Dilerse de CD’deki bir sonraki parçaya geçip, dizüstü bilgisayarındaki belgeler arasında dolanıyor.
İş nedeniyle sürekli seyahat etmek zorunda olan insanların sayısı hiçbir zaman günümüzdeki kadar fazla olmamıştı. Bunun sonucunda dizüstü bilgisayar satışlarına paralel olarak aksesuar satışlarında da satışında patlama yaşanıyor. Microsoft Wireless Notebook Presenter Mouse 8000, çok yönlü özellikleriyle cihazlar arasında harcanan zaman kaybını ortadan kaldırıyor. Kullanıcılar bir sunumun hazırlıktan paylaşmaya kadar uzana tüm süreçte bu üründen yararlanabiliyor. Ürünün mod değiştirme düğmesine bir kere tıklandığında, fare kullanmanın ötesine geçerken, toplantıları yönetmeye ve sunum yapmaya başlamak mümkün hale geliyor.

Wireless Notebook Presenter Mouse 8000’in alt tarafında, sunumlar arasında kolayca dolaşabilmek için gereken (ileri-geri ve tam ekran gibi) tüm kontrol düğmelerinin yanı sıra, önemli istatistikleri veya grafikleri vurgulamak için kullanabilen bir lazer işaretleyici bulunuyor. Farenin, yapılan analizleri paylaşırken, bir yandan da ekran üzerinde çizim yapmak amacıyla kullanabilen dijital mürekkep özelliği de bulunuyor.

Kontrol Mouse 8000’de
Mouse 8000, medya kontrol özellikleri sayesinde bir fareden çok daha fazlasını sunuyor. Sunum tuş takımı aynı zamanda bir medya kontrol takımı olarak da kullanılabildiğinden müzik parçalarını çalmak, duraklatmak ve değiştirmenin yanı sıra sesi ayarlamak veya DVD izlemek de mümkün. Üstelik bu fare, RealPlayer, iTunes ve Windows Media Player ile tam uyumlu.

, “Sektöre yön veren, son teknoloji ürünü tasarımlar ve yeniliklerle şık ürünler hazırladığımız için kendimizle gurur duyuyoruz” diyen Microsoft Donanım Pazarlama ve Ortaklık Geliştirme Yöneticisi Matt Barlow sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu fare de insanların PC’leriyle kurdukları etkileşimin birçok farklı yönüne nasıl tepki verdiğimizin muhteşem bir örneği. Ev ve ofislerimizde kullandığımız çevre birimlerinin kafamızda yarattığı yap-bozları tek bir cihazla basite indirgiyor ve birçok cihazın sağladığı kontrolü tek bir fare ile kullanıcılarımızın avuçlarının içine koyuyoruz.”

Daha iyi ve sorunsuz bir kablosuz deneyimi
Wireless Notebook Presenter Mouse 8000, kullanıcıların bataryalarının ömürlerini idareli kullanmalarına yardımcı olan bir batarya ömrü göstergesi ve açma-kapama düğmesinin yanı sıra, üstün kablosuz performansı ile eksiksiz bir dizüstü bilgisayar faresi. Mouse 8000, 2.4GHz Bluetooth teknolojisi, 10 metreye varan kapsama mesafesi ve gelişmiş güvenlik özellikleriyle kablosuz iletişim deneyiminde son teknolojiyi temsil ediyor.

Herhangi bir kurulum sıkıntısı çekmeden, kutusundan çıkar çıkmaz kullanılabilmesine olanak veren “İlk Bağlantı” teknolojisi bulunan Mouse 8000, herhangi bir sorunlu noktayla karşılaştığında bu engeli rahatça aşabilen akıllı teknolojisi sayesinde iletişimde kesintiye olanak tanımıyor. Fare içindeki alıcı-verici, birden fazla Bluetooth cihazına bağlantı için gerekli birçok farklı Bluetooth profilini destekliyor.

Wireless Notebook Presenter Mouse 8000, Microsoft’un sunduğu bir dizi rahatlık ve performans özellikleriyle birlikte sunuluyor. Bu özellikler arasında tek bir düğmeye basarak üzerinde çalışılan her bir projeyi gösteren ve uygulamalar arasında kolayca geçiş yapabilmeyi sağlayan anlık görüntüleme aracı da bulunuyor. Fareyle birlikte alıcı-vericiyi taşıyan ve fareyi koruyan bir taşıma çantası da hediye ediliyor.

Microsoft Wireless Notebook Presenter Mouse 8000, Aralık ayından itibaren 99$ +KDV perakende satış fiyatıyla piyasaya çıkacak.