Microsoft KOBİ vizyonunu paylaşıyor

Microsoft Türkiye’nin Gaziantepte başlattığı KOBİ toplantılarının ikinci durağı Konya oldu. Microsoft’un KOBİ’lere yönelik vizyonu buradaki işletmelerle paylaşıldı.Geçtiğimiz hafta içerisinde Konya’da düzenlenen toplantının sabah oturumunda Microsoft yetkilileri Konya’daki işortakları ile biraraya gelerek yeni ürün, çözüm ve stratejilerini paylaştı. Öğleden sonraki oturumda ise Konya’daki KOBİ yetkilileri Microsoft’un sunduğu çözümler hakkında bilgi edindi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Selim Zafer Ellialtı ülkemizdeki işletmelerin bir çoğunu KOBİ’lerin oluşturduğunun altını çizerek ” Bu amaçla hayata geçirdiğimiz Windows Orjinal Avantajı programı ile kullanıcılar yazılımlarının orjinal olup olmadıklarını kontrol edebiliyor, güvenlik riskleri taşıyan sahte yazılımlardan korunabiliyorlar” dedi.

Selim Zafer Ellialtı dünyadaki korsan yazılım kullanım oranlarını ve Türkiye’deki oranları da vererek Türkiye’de korsan yazılım kullanılmasının yeniden yükseliş trendine girdiğini ancak bunun AB Müzakereleri çerçevesinde Türkiye’nin önüne bir engel olarak çıkacağını, Türkiye’nin bu konuya bir çözüm üretmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.