Microsoft Office 2010 sahnede

Microsoft Türkiye’nin ülkemizin lider teknoloji perakendecisi Teknosa ile birlikte gerçekleştirdiği lansman etkinliğinin açılış konuşmalarını Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan ve Teknosa Bilgi Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Önder Kaplancık gerçekleştirdiler. Büyük bir katılıma sahne olan etkinlikte, Microsoft Türkiye Bilgi Çalışanı Ürün Grubu Pazarlama Müdürü Onur Görür ise Office 2010’un hayatı kolaylaştıran özelliklerini ve yenilikleri katılımcılarla paylaştı. Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, Microsoft Office 2010’un verimlilik yazılımlarında önemli bir kilometretaşı olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:“Bireylere kendi fikirlerini hayata geçirmek için çok güçlü araçlar sunan Microsoft Office 2010, Bulut ortamında çalışmanın da yolunu açıyor. Bugün itibarıyla Microsoft Office 2010, 14 dilde kurumlara sunuluyor, önümüzdeki bir iki ay içinde 94 dilde destek vermeye başlayacak. Office 2010’un Türkçe sürümü son kullanıcılar için 27 Ağustos’ta piyasa sürülecek.
Microsoft Office 2010’un beta sürümlerini şu ana kadar yaklaşık 8,6 milyon kullanıcı test etti. Office 2007’nin beta’sına oranla üç kat daha fazla kullanıcının muazzam ilgisi bizi şaşırtmadı. Zira Office 2010, yenilikçi teknolojileri ve zengin araçlarıyla bize çok geniş bir ufuk açıyor. PC, mobil ve web entegrasyonuyla her türlü cihazdan bilgiye erişimi ve üretkenliği destekleyen Office 2010, daha sonraki dönemlerde kullanıcıları Bulut platformlarına taşıyan bir sürüm olarak anımsanacak. Office 2010’a yatırım yapan kurumlar ise BT sahip olma maliyetleri açısından önemli avantajlar elde edecek. 64-bit desteği, yüksek güvenliği, takım çalışmasını destekleyen özellikleri, kurum içinde yaygınlaştırmayı kolaylaştırması gibi birçok yenilik, Office 2010’u yöneticiler açısından cazip kılan birkaç özellik arasında yer alıyor”.

Office 2010 sayesinde Teknosa’da maliyet tasarrufu
Dünyada yaklaşık 90 milyon kurumsal kullanıcının tercihi olan Office’in yeni sürümü , Türkiye’de beta aşamasından itibaren birçok kurumda test edildi. Türkiye’nin en yaygın teknoloji marketi olan Teknosa aynı zamanda dünyada kurumsal olarak Office 2010’a geçiş yapan ilk 30 firma arasında yer alıyor.
Teknosa Bilgi Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Önder Kaplancık, yaptığı konuşmada kurum açısından Microsoft Office 2010 değerlendirmesini yaparken şu konulara dikkat çekti:
“Mobil ve web platformlarına destek veren Microsoft Office 2010, çalışanlarımızın uygulamalara her yerden erişim sağlayabilmesi açısından büyük önem taşıyordu. Mobil ekiplerimizin Office 2010 uygulamalarına her yerden kolay erişebilmesi hem ulaşım maliyetlerimizi azalttı, hem de zaman olarak kuruma önemli bir katma değer sağladı. Örneğin, mekan ve platform bağımlılığının yanı sıra iş akışı sırasında onay gerektiren işlemlerimizin mobil cihazlar ile hızlı ve güvenilir bir biçimde yapılabilmesi, bütün iş süreçlerinin daha hızlı ilerlemesine yardımcı oldu. Ayrıca Office 2010‘un birlikte çalışma özelliği sayesinde, aynı departmanda olup farklı merkezlerde çalışan kişiler, dokümanları aynı zamanda düzenleyebildikleri için % 25’e yakın oranda önemli bir zaman tasarrufu elde ettiler. Ortak kullanılan dosyaların SharePoint sayesinde, çevrimdışı olarak da düzenlenebilmesi ve açılabilmesi, özellikle mobil çalışanların ortak dosyaları daha etkin kullanmasını sağladı”.
Teknosa çalışanları aynı zamanda Office 2010’un yeni nesil hata uyarı sistemi sayesinde mevcut sorunları ortaya çıkmadan önlemeye ve dolayısıyla sıfır hata yaklaşımıyla çalışmaya başladı. Ayrıca Office 2010’daki yönetim araçlarının çeşitliliği sayesinde, şimdi Teknosa’nın bilgi sistemleri için koyduğu kurallar, kurum genelinde daha kolay ve etkin biçimde uygulanabiliyor.
Web’den ve cepten Office 2010’a kolayca erişim
Microsoft Office 2010 kullanan şirket çalışanları, aynı belgenin farklı bölümleri üzerinde gerekli değişiklikleri ve düzeltmeleri aynı anda yapabiliyor. Ayrıca Word, Excel ve Powerpoint 2010 dosyalarına web’den veya cep telefonundan şimdi daha kolay erişilebiliyor.
Office Web Apps ile şimdi Excel, Word, OneNote ve PowerPoint belgelerini İnternet ortamında görüntülemek, belgeleriniz üzerinde gerekli düzenlemeleri yapmak mümkün. Kurumlar Web Apps’i kurum içerisinde SharePoint sunucusu üzerinden de çalıştırarak kullanıcının hizmetine sunabiliyor.
Outlook 2010 içindeki yeni kısayol ve görünümler, her gün yüzlerce mail alan kullanıcıların daha iyi organize olmasını sağlarken, Outlook’un yeni özellikleri mükerrer bilgileri önleyerek kurum çalışanlarına zamandan kazandırıyor.

PowerPoint 2010 ile web’den sunum yapma imkanı
PowerPoint 2010 ise artık basit bir sunum aracı olmaktan çıkıyor. Microsoft Office 2010’un en iddialı yazılımlarından biri olan PowerPoint 2010 ile kullanıcılar, yayıncılıktan video kurgulamaya kadar her şeyi yapabilecek. Ayrıca bu yazılım ile hazırladığınız herhangi bir sunumu web tarayıcısı olan bir arkadaşınıza gönderdiğinizde İnternet ortamından sunumu görüntülemesi mümkün olabiliyor. Böylece şirketler sınırlı bütçelerini, sunum yapmak için gerçekleştirilen maliyetli iş gezilerine ayırmak zorunda kalmıyor. Ek bir yatırım yapmadan veya üçüncü parti yayımlama araçları kullanmadan, ilgili sunumu web üzerinde ya da SharePoint 2010 veya ücretsiz bir web servisi aracılığı ile yayınlamak mümkün hale geliyor.
Fikirlerinizi not etmek için tek tık yeterli
Microsoft’un verimlilik teknolojilerini biraraya getirdiği Microsoft Office 2010 ile fikirlerinizi hayata geçirmek şimdi daha kolay. Sadece birkaç tıklamayla yaratıcı fikirlerinizi not edebilecek, hazır şablon belgelere istediğiniz görselleri ekleyerek onları etkili bir şekilde sunabileceksiniz. Ayrıca, yeni video ve grafik düzenleme araçlarıyla, sunumlarınız artık çok daha canlı olacak.
Excel 2010 ile veri yönetimi
Sürekli sayılar ve grafiklerle uğraşmak zorunda olan bilgi çalışanları ise Excel 2010’un gelişmiş özelliklerini çok sevecek. Özellikle ağır veri yükü olan Excel dosyaları şimdi hacimli verinin analizi için gelişmiş araçlar sunuyor. Excel 2010 yeni fonksiyonları ve dilimleyicileriyle artık bir tür iş zekası uygulaması gibi çalışıyor. PowerPivot for Excel eklentisi milyonlarca satır içeren büyük tablolarda hızlı sorgulama ve sıralama özellikleriyle işinizi kolaylaştırırken, Trend Grafikleri hazırlamak Excel 2010 ile çok zevkli hale geliyor.
BT yatırımlarında daha hızlı geri dönüş alma imkanı
Office 2010 donanım kaynaklarını en iyi şekilde kullanabilme özelliği ile işletmelerin altyapı maliyetlerini azaltırken, çalışana da donanımın gücünü tam kapasite kullanma şansı veriyor. İşletmeler Microsoft Office 2010’un 64-bit ve çok çekirdekli işlemci desteği, artırılmış dosya güvenliği ve esnek dağıtım yöntemleri sayesinde şimdi BT yatırımlarından daha hızlı geri dönüş alma olanağına sahip.
Hesaplı netbook’larda dahi en yüksek performansı sergileyen Office 2010 uygulamaları, kullanıcı odaklı güvenlik özellikleri ile de çeşitli kademelerde yüksek koruma sağlıyor. Bu açıdan Microsoft Office 2010 birçok yöneticinin de ifade ettiği gibi kurumsal bilgi güvenliği için de en doğru yatırımlardan biri olarak değerlendiriliyor.
Office 2007’den ücretsiz geçiş
Yeni Microsoft Office sürümü bütün dünyada kullanıcılara Teknoloji Garantisi ile sunuluyor. 5 Mart 2010’dan sonra Office 2007 satın alanlar ürünlerini Office 2010’a ücretsiz yükseltme avantajına sahip olabilecek. Bu imkan, 5 Mart 2010 ile 30 Eylül 2010 arasında satın alınan ve etkinleştirilen Microsoft Office 2007 ürünleri için geçerli. Teknoloji Garantisi yükseltmesi için ise 31 Ekim 2010’a kadar istekte bulunulması gerekiyor.
Microsoft Office 2010, SharePoint 2010 ve SQL Server 2008 R2 global lansmanı yapıldı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu