Ana sayfa BT Gündem Microsoft Opalis ile BT otomasyonuna el atacak

Microsoft Opalis ile BT otomasyonuna el atacak

86
0

Microsoft, bilişim süreçleri otomasyonu alanında tanınmış markalardan biri olan Opalis’i satın aldı. Microsoft gerçekleştirdiği bu operasyon ile farklı platformları barındıran veri merkezlerinde üstün hizmet kalitesi ile yönetime aday olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Opalis yazılımları, bir veri merkezinin yönetimi için gerekli işleri otomasyon ortamına taşıyan ve iş akışlarını planlamaya yarayan teknolojilerden oluşuyor. Bu çözümler, sistem ve ağ altyapısındaki bileşenlerin oluşturulması, tanımlanması, birbiriyle ilişkilendirilmesi, yönetilmesi ve raporlanmasını sağlayan Run Book Automation (BT Araçları Otomasyonu) işlevlerinin yanı sıra sanal makina yaşam döngüsü yönetimi, vaka kayıt yönetimi, uyumluluk ve bulut bilişim ortamında sanal makina aktarma gibi işlerde kullanılıyor.
Veri merkezi yönetimi kolaylaşıyor
Veri merkezi yönetim araçlarının kullanımını kolaylaştıran çeşitli iş akışlarını oluşturmaya ve çalıştırmaya yarayan bir otomasyon platformu olarak kurumların işini önemli ölçüde kolaylaştıran Opalis çözümleri, BMC, CA, IBM, HP, Microsoft, ve Symantec gibi endüstrinin bilinen belli başlı tüm BT markalarının sunucu altyapı ve sistem yönetimi ürünleri arasında kapsamlı ve güçlü entegrasyon sağlama yeteneğiyle de öne çıkıyor.
Opalis geçen yılın üçüncü çeyreğine göre bu yılın aynı döneminde lisans satışlarında % 104 oranında artış sağladı. Microsoft’un kendi ürünlerine entegre etmek amacıyla satın aldığı şirket özellikle entegrasyon ihtiyacı yüksek özel şirketler ve kamu kurumlarından büyük ilgi görüyordu.
Opalis’in teknolojisini belli bir vadede Microsoft System Center’ın gelecek sürümlerine entegre etmeyi planlayan Microsoft konu hakkında önümüzdeki aylarda daha ayrıntılı bilgi vermeyi planlıyor.