Ana sayfa BT Gündem Microsoft’tan KOBİ’lere özel araç

Microsoft’tan KOBİ’lere özel araç

102
0

Microsoft’tan orta ölçekli işletmelere iyi haber

Microsoft’un ilk kez düzenlediği birinci yıllık Avrupa Birleşmesi müşteri konferansında, orta ölçekli işletmelerin bilişim teknolojileri (BT) altyapılarının dağıtımını, yönetimini ve desteğini basitleştirmeye yönelik yeni araç, hizmet ve rol tabanlı çözüm önerileri açıklandı. Konferans’ta ayrıca Microsoft Dynamic CRM’in 2007 Microsoft Office sistemi ve Windows Vista’ya yönelik yeni sürümü duyuruldu.

Dünya çapında sayılarının 1,4 milyon ve Avrupa’da 384.000’e ulaştığı düşünülen (Kaynak: AMI Partners) orta ölçekli işletmeler, küreselleşmenin işletmelere yönelik talepleri ve giderek karmaşıklaşan resmi düzenlemeler gibi diğer ticari teşebbüslerin de karşılaştıkları zorluklarla karşılaşıyor ancak bu zorlukları aşmak için kullanabilecekleri kaynaklar önemli ölçüde kısıtlı.

Microsoft, orta ölçekli işletmelerin BT yatırımları hakkındaki stratejik düşünme biçimlerinin nasıl olması gerektiğini daha iyi kavramak üzere BT yatırımlarının işletme performansına etkisini incelemesi için Stanford Üniversitesi, Graduate School of Business’tan Michaela Draganska’yı görevlendirmişti. Draganska’nın çalışması genel işletme performansı ile üretkenlik karşısında çekirdek BT yatırımının öneminin altını çizerken, BT’nin bir ticari mal olmadığını, BT’yi işletmeleri için değer yaratmak ve ilerleme kaydetmek için stratejik bir varlık olarak gören şirketlerin BT yatırımlarından daha büyük bir getiri sağladığını ortaya koyuyor.
“Güvenlik, güvenilir olma, işbirliği ve hareketlilik alanlarında sürekli iyileşmeye odaklanan Microsoft, araştırma ve geliştirme süreçlerimizi görev tabanlı çözümler üzerinden kolaylaştırmak üzere önemli adımlar atıyor.” Diyen Microsoft’un Küçük, Orta Ölçekli Çözümler ve Çözüm Ortağı Grubu’ndan Orta Ölçekli İşletmeler Müdürü Davide Viganó, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün, ‘iki ayrı dünya olan kişi ve süreçleri, ticari başarı elde etmek için birleştirme ve çözüm ortaklarımıza, orta ölçekli işletmelerine daha iyi hizmet vermeleri için gereken araçları sağlama’ vizyonunun gerçekleştirilmesi yolunda büyük bir dönüm noktası.”

Sahip Olma ve Dağıtma Süreçlerine Yardımcı Kaynaklar ve Araçlar
Microsoft, müşterilerinin süratli ve sürekli değişim halinde olan dünyaya uyum sağlamaları için doğrudan orta ölçekli işletmelerin gelişmesi ve karlılığına katkıda bulunacak kaynak ve araç serilerini tanıttı.
Windows Vista, tüm dünyadaki orta ölçekli işletmelerin uzun dönemli başarısı açısından önemli bir adım olma özelliği taşıyor. Windows Vista Readiness Assessment aracı, orta ölçekli şirket müşterilerinin ve çözüm ortaklarının mevcut PC’lerinde Windows Vista kullanıp kullanamayacaklarını değerlendirmeyi kolaylaştırmak ve Windows Vista’yı kullanmaya uygun sistemlerin özellikleri ve varlıkları hakkında bilgi vermek için tasarlandı. Çözüm ortakları, istemci ortamının değerlendirmesini yarım günlük bir ziyaret içinde, yazılımı masaüstüne yüklemek zorunda kalmadan tamamlayabiliyor.

Dünya çapında 40.000 Microsoft çözüm ortağına dağıtımı yapılan Demonstration Showcase for the People Ready Business Version 2, Microsoft yazılımının, müşterilerin işletme gereksinimleri ve görevlerine uyacak şekilde özel özelleştirmelerle, görev tabanlı bir çerçevede gerçek çözümleri nasıl sunacağını gösteriyor. Yeni demo sürümüne Windows Vista Enterprise, Office 2007 Professional Plus, Office SharePoint Server 2007, Office SharePoint Server for Search 2007, Microsoft Exchange 2007, Windows Mobile 5 ve Microsoft Dynamics AX.4.0 da dahil. People Ready Business Demo Showcase Version 2 ile birlikte sunulan çözümler, BT ile ilgili karmaşıklığı azaltırken, bir kuruluştaki her bireyin, ekibin ve yöneticinin çabasının etkisini işletmelerinin başarısına maksimum katkıyı sağlayacak şekilde artırmak üzere geliştirildi.

HP ve Microsoft’un “öncü” çözüm ortakları ağı da, Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’daki 13 ülkede, on binden fazla çözüm ortağına hizmet sunuyor. Microsoft ve HP, ortak stratejik küçük ve orta ölçekli girişimleriyle güvendikleri “öncü” çözüm ortaklarıyla birlikte orta ölçekli işletmelerin güvenilir, kanıtlanmış ve tümleşik teknolojilere erişimini güvence altına alıyor.

Microsoft, aynı zamanda, işletmelerinin profilini oluşturmak, teknolojilerini ve lisans gereksinimlerini değerlendirmek, diğer müşteri ve çözüm ortaklarıyla çözüm alanına göre bağlantı kurmak ve gelecek BT uygulamalarını planlamak için gereken araç ve kaynakların tek bir noktadan sağlandığı çevrimiçi bir nokta olan Orta Ölçekli İşletme Merkezi’ni genişleterek, müşterileriyle arasındaki bağa yatırım yapmaya da devam ediyor. Merkez, dünyanın orta ölçekli işletmelerinin % 80’ini oluşturan 30’dan fazla ülkede kullanılabilecek.

Orta Ölçekli İşletme Merkezi ve diğer Microsoft.com web sitelerinden erişilen Çözüm Bulma (Solution Finder) web hizmetiyse, müşterileri işletme gereksinimlerinin çözülmesi için çözüm ortaklarına bağlıyor. Bir kaç tıklamayla fırsatları karşılaştırıp, çözümü belirleyebilen müşteriler, işletme gereksinimlerini karşılayan bir çözüm ortağı ile iletişim de kurabiliyor.

Vista ve 2007 Office için yeni Microsoft Dynamics CRM sürümü

Microsoft, EMEA Birleşmesi 2006 yılı etkinliğinde, Microsoft Dynamic CRM’in 2007 Microsoft Office sistemi ve Windows Vista’ya yönelik yeni sürümünü de duyurdu. Ürünün yeni sürümü, 2007 Microsoft Office sistemi ve Windows Vista’ya yönelik gelişmiş üretkenlik, verilerin görselleştirilmesi, iletişim, işbirliği ve güvenlik özellikleriyle kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor. Microsoft Dynamics CRM’in, Microsoft’un standart Toplu Lisans programı yanında Microsoft Dynamics ticari teşebbüslere yönelik kaynak planlama ürünleri (ERP) için kullanılan lisans modeli ile sunulacağını da açıklandı. Bu model, müşterilerin ve çözüm ortaklarının müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), mali yönetim ve arz zinciri yönetimini içeren tam bir Microsoft Dynamics takımı çözümünü satın alıp kullanmalarını da kolaylaştırıyor.

Kullanıcıların uyum sağlamasını ve üretkenliğini en yüksek düzeye çıkaran tanıdık ve duyarlı bir çalışma ortamı ile kişilerin çalıştığı gibi çalışan bir çözüm sunma çabasına odaklanmaya devam eden bu sürüm, 2007 Office ile birlikte piyasaya sürülecek. Ürün dünya çapında 22 dilde küçük ve orta ölçekli işletmeler ve ticari teşebbüs müşterilerinin kullanımına hazır olacak.

2007 Office ve Windows Vista ile uyumlu yeni Microsoft Dynamics CRM sürümünün sağladığı avantajlar şöyle: 2007 Microsoft Office sistemi tabanlı zengin kullanıcı deneyimi, Microsoft Office Excel 2007 ile daha zengin veri görselleri, Windows Vista araçlarıyla masaüstü eylem ve öngörü, Microsoft Exchange Server 2007 ile birleşik iletişim ve Windows Vista’daki BitLocker Drive Encryption ile gelişmiş güvenlik.