Microsoft’tan sektörlere yeni nesil çözümler

Microsoft, Türkiye’yi ileriye taşıyacak öncü sektörlerden bankacılık, üretim, sigortacılık ve telekomünikasyon alanına yönelik olarak sunduğu yeni teknolojik çözümleri “Sektörel Çözümler Günü” etkinliğinde tanıttı. Eş zamanlı olarak 4 ayrı sektöre yönelik paralel oturumların gerçekleştiği “Sektörel Çözümler Günü”nde Microsoft’un 14 çözüm ortağı geliştirdikleri farklı çözümleri anlatma fırsatı buldu. Dört sektörün önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte bankacılık sektörüne yönelik oturumların açılışını Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hüsnü Erel yaptı.

Gerçek zamanlı bilgi sistemleri ile üretim ortamlarında verimlilik artışı ve ürün, süreç, doküman, proje yönetimi için verimlilik çözümleri gibi konuların ele alındığı üretim sektörüne yönelik oturumların açılış konuşmasını Eczacıbaşı Holding Bilgi ve İletişim Sistemleri Koordinatörü Levent Kızıltan gerçekleştirdi.  Garanti Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Ömer Mert’in açılış konuşmasını yaptığı sigortacılık sektörüne yönelik oturumlarda ise elektronik ve mobil pazarlamanın sigortacılık sektörüne katkısı, bireylerin kendi hizmet alabildiği sigortacılık portallarının önemi ile yasal raporlar için etkin çözümler gibi farklı konular ele alındı. Türk Telekom’dan Servis Tasarım Müdürü Barış Polat ve Turkcell Ürün Yöneticisi Vehbi Çelikbaş’ın da birer sunum gerçekleştirdikleri telekomünikasyon sektörü oturumlarının açılışını ise Avrupa Ortadoğu ve Afrika (EMEA) İletişim ve Medya Direktörü Ludo Wijckmans yaptı.

Microsoft’un kurumların rekabet gücünü artıran ve iş yapış süreçlerini kolaylaştıran çözümleri ile farklı birçok sektörden şirkete destek sağladığına dikkat çeken Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tolgar Elverici, “Microsoft Türkiye olarak tüm sektörlerde faaliyet gösteren kurumlarımızın verimlilik ve üretkenliklerini artırarak yeni ve önde olabilmeleri için etkin çözümler sunuyoruz. Bu etkinlikte ekonomimiz için stratejik öneme sahip dört ana sektöre özgü ihtiyaçları karşılamaya yönelik geliştirdiğimiz güçlü çözümler ve yeniliklerimizi paylaşabilme olanağı bulduk. Uzman hizmetler sunan iş ortaklarımız da geliştirdikleri başarılı projeleri anlattılar. Kurumlarımızın günümüz rekabetçi ortamında iddialı olabilmeleri, büyümeleri ve kar etmeye devam etmeleri için ihtiyaç duyacakları uçtan uça çözümlerimiz ile her zaman yanlarında yer alarak destek vermeye devam edeceğiz ” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu