Ana sayfa BT Gündem Microsoft’tan yepyeni bulut çözümleri

Microsoft’tan yepyeni bulut çözümleri

199
0

Kemalettin BULAMACI/ BERLİNMicrosoft Almanya’nın Berlin kentinde devam eden TecEd Europe etkinliğinde, özel bulut bilişimi çözümü oluşturmak isteyen kuruluşlara bir dizi çözümler sunan Hyper-V Cloud’u duyurdu.

Microsoft tarafından her yıl dünyanın çeşitli bölgelerindeki müşterileri için düzenlenen en büyük teknik toplantı olan TechEd’in Avrupa bacağında duyurulan strateji her şeyi tek elden birleştirmek isteyen kurumlara büyük avantajlar sağlıyor. 8 Kasım’da baylayan ve 12 Kasım’a kadar devam edecek olan etkinlikte Microsoft’un kurumsal çözümler üzerine birçok yeniliği ve mevcut ürün ve çözümlerinin de yeni sürümlerinin duyurulması bekleniyor.

Microsoft’un şimdiye kadar duyurduğu çözümler arasında Dell, Fujitsu, Hitachi, Hewlett-Packard, NEC ve IBM işbirliği ile geliştirilen ve bir dizi referans mimari içeren Hyper-V Cloud Fast Track bulunuyor. Özel bulut çözümleri için ön tanımlı konfigürasyonlara sahip olan çözümler daha hızlı bulut bilişimi kurulumları sağlıyor.

Buna ek olarak Microsoft Hyper-V Cloud Service Provider Program’ını da duyurdu. 70 kadar servis şirketi Microsoft çözümlerinden bulut altyapısını servis olarak sunacak. Buna ek olarak kendi bulut altyapısını oluşturmak isteyen kuruluşlar ise Hyper-V Cloud kurulum kılavuzlarından yararlanabilecek.