Microsoft üç ekranı birleştirdi

Microsoft, her gün defalarca kullandığımız ses, video ve mesajlaşma gibi farklı iletişim çözümlerini yazılımın gücü ile tek bir noktada birleştiren Lynch Server 2010’u tanıttı.Microsoft’un yeni nesil birleşik iletişim çözümü olan Lync 2010, telefon aramaları, sesli mesaj, anında mesajlaşma ve telekonferans gibi deneyimleri, bilgisayarda yer alan dokümanlar, elektronik tablolar, e-posta ve takvim gibi uygulamalarla entegre ediyor. Böylece bireyler gün içinde iletişim kurabilecekleri farklı yolları tek bir çatı altından erişirken, daha katılımcı, etkileşimli, sosyal topluluklara odaklı ve erişilebilir hale geliyorlar. Yüksek tanımlı ses ve video iletişimine imkan veren bulut seçenekleri ile de dikkat çeken Microsoft Lync 2010, yeni bir marka olarak geçmişte Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri’nin bileşenlerini oluşturan yazılımların yerini alıyor.
Yeni çözümün her zaman, her yerden ve her cihazdan çok daha düşük maliyetle etkili iletişim kurmaya imkan tanıdığına dikkat çeken Microsoft Türkiye İş Üretkenliği Grubu Ürün Müdürü Atalay Aktaş, “Kullanıcıların ortam, cihaz ve mekandan bağımsız olarak istedikleri şekilde paylaşımda bulunmasını hızlandıran Lync 2010, Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri’nde yeni bir dönemi başlatıyor. Tek bir ara yüz üzerinde anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü konferans ve web konferansı, telefon gibi birbirinden farklı iletişim araçlarının entegrasyonunu sağlayan yeni çözümümüz, bilgiye erişme hedefimizde yenilikçi yaklaşımı ve gelişmiş teknolojisiyle öne çıkan çok özel bir ürün” dedi.
Microsoft Lync 2010 kurumlar için yüksek güvenlikli ve entegre bir iletişim platformu sunarken, yönetim kolaylığı, düşük sahip olma maliyeti, çabuk yaygınlaştırma gibi önemli avantajlarla da şirketlerin iletişim faturalarında hissedilir düzeyde hafifleme sağlıyor.

Microsoft Office ile Tam Entegrasyon
Microsoft Outlook ve Microsoft SharePoint’in yanı sıra Office yazılımları ile de tam bir entegrasyona sahip olan Microsoft Lync 2010 içinde hazır gelen masaüstlerinin ve uygulamaların kullanıcılar arasında paylaşımı, PowerPoint dosyalarının kolay yüklenmesi, resim ve metin gibi içeriklerin kopyalanabildiği pano gibi özellikler ekip çalışmasına da yeni bir boyut kazandırıyor.
Toplantı hatırlatıcısı (reminder) veya Outlook içinden tek bir tıklamayla toplantı içeriğine erişmeye imkan tanıyan Microsoft Lync 2010’un sanal lobi uygulaması sayesinde ise toplantıların katılımcıları güvenli bir ortamda belirlenerek, katılım durumları da izlenebiliyor.
Kullanıcıların, PC’lerinden yaptıkları sesli veya görüntülü bir görüşme sırasında ortamlarını terk etme ihtiyacı duyduklarında bu görüşmeyi herhangi bir kesinti yaşamadan mobil cihazlarına aktarabilmesi ise Microsoft Lync Server 2010’un en dikkat çeken özelliklerinden. Ayrıca web konferanslarının daha sonra izlenebilmek üzere kaydedilmesi de, katılmayan kişiler için büyük bir fırsat oluşturuyor.

30 Kasım’da Piyasada
Kullanıcının iletişime bakışında köklü bir değişim yaratmaya hazırlanan Microsoft Lync 2010 yazılımlarının son sürümleri, yarın piyasada yerini almış olacak. 17 Kasım’dan beri test amaçlı kullanılan deneme sürümleri ise 180 gün boyunca kullanılabilmeye devam edecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu