Microsoft’un tableti de Ekim’de satışa sunulacak

Microsoft heyecanla beklenen yeni işletim sisteminin çıkış tarihinden sonra klavyeli tableti Surface’in satışa sunulacağı tarihi de açıkladı. Microsoft tarafından yapılan açıklamada “Microsoft tarafından geliştirilen ürünler Windows 8 işletim sistemi ile birlikte satışa sunulacaktır”  denildi. 26 Ekim’de mağazalarda satışa sunulacak olan Windows 8 işletim sistemi ile birlikte Windows Tablet de satışa sunulmuş olacak.

Ancak Microsoft tarafından hangi tablet modelinin satışa sunulacağı konusunda net açıklama yapılmadı. Windows Tablet birisi ARM birisi ise x86 işlemci mimari temeline sahip olacak temel iki model halinde duyurulmuştu. Microsoft’un Blog’unda x86 işlemcili modelinin ARM işlemcili modelinden 3 ay sonra satışa sunulacağı ve ARM işlemcili modelin de sadece Kuzey Amerika’da Microsoft Store’larda satılacağı belirtilmişti. Dünyanın diğer ülkeleri ve Türkiye’ye ürünün ne zaman geleceğine ilişkin ise net bir açıklama henüz yok

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.