Ana sayfa BT Gündem MicroStrategy 2010’da Türk çıkarması

MicroStrategy 2010’da Türk çıkarması

85
0

Ölçeklenebilir yapısıyla her boyutta firmaya uygun çözümler sunan OBASE, MicroStrategy’nin her yıl düzenlediği ve dünyanın iş zekası profesyonellerini biraraya getiren MicroStrategy World 2010 konferansına katılıyor. Her yıl dünyanın birçok ülkesinden iş zekası profesyonelinin son teknolojileri takip ettiği MicroStrategy World 2010 prömiyeri, bu yıl 05-08 Temmuz tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleştiriliyor. Etkinlikte, MicroStrategy ve İş Zekası ile ilgili son teknolojik gelişmelerin yanı sıra, çeşitli sektörlerden lider kuruluşların deneyimlerini dinleme fırsatı bulacak katılımcılar, iş zekası uygulamaları ile neler yapabileceklerini öğrenecekler. Görecek ve duyacak çok şey var
İlk kayıt olan 250 kişiye konferans katılımının ücretsiz olduğu MicroStrategy World’un içeriği; iş dünyasından her kesim ve deneyim seviyesindeki kişilerin ihtiyaçlarına yönelik düzenleniyor. Alanında vizyoner konuşmacıların yanı sıra, 50’den fazla eğitim seansı ve MicroStrategy geliştirme önceliklerine bakış oturumları sayesinde katılımcılar ihtiyaçlarına göre geniş bir yelpazede içerik seçeneği buluyor.

Şirketler “İş Zekası” uygulamaları ile neler yapıyor?
Etkinlik boyunca 20’den fazla MicroStrategy müşterisi “İş Zekası Başarı Hikayeleri” oturumlarında yeni fikirler ve stratejiler ile firmalara deneyimlerini sunacak. Firmalar alanında lider kuruluşların iş zekası alanındaki uygulamalarını ve başarı öykülerini öğrenme fırsatı yakalayacak.

Sırada hangi geliştirmeler var?
MicroStrategy’nin gelecek teknolojilerinin doğrudan ürünü geliştiren mimarlar tarafından anlatıldığı etkinlikte, katılımcılar ayrıca geleceğin yeni teknolojileri ile ilgili bilgi alma imkanı bulacaklar.

Her gün büyük ölçekte verilerle çalışan perakendeden finansa, ulaşımdan telekom sektörüne kadar farklı sektördeki birçok firmanın ayakta kalmak ve büyümek için verileri doğru depolaması, raporlaması ve bilgiye dönüştürerek yönetim kararlarında kullanması kritik önem taşıyor. MicroStrategy’nin Türkiye’deki tek çözüm ortağı olan ve bilgi yönetimi konusunda ülkemizin lider yazılım ve danışmanlık şirketi olan OBASE’in Genel Müdürü Bülent Dal, iş zekası ile ilgili şunları söyledi: “Bilgi teknoloji departman bütçelerinin çok hassas dengeler üzerinde belirlendiği bugünlerde iş zekası ürün ve proje maliyetlerine ayrılan payın belirlenmesinde toplam sahip olma maliyeti ve yatırımın geri dönüşü öngörüsü kararlarda çok önemli yer tutmaktadır. IDC’nin 300 firma üzerinde yaptığı bir araştırma insan kaynakları-işgücü maliyetinin 3 yıllık toplam sahip olma maliyeti içerisinde yıllara göre %60’dan başlayıp – üç yılsonunda %86 gibi bir paya ulaştığını ortaya koymaktadır. Yine aynı araştırmaya göre donanım ve yazılım için %7’şerlik bir maliyet payı düşmektedir. Bu noktada seçilen iş zekası ürünleri ile projeyi geliştirme, hayata geçirme, hayata geçirdikten sonra yönetme ve bakım maliyetlerini sürdürebilmek için gereken iş zekası mimarı, yöneticisi ve rapor tasarlayıcısı vb. personel kaynağı ihtiyacı ve maliyetlerini hesaplamak önem kazanmaktadır.

Şirketlerin operasyonel verilerini stratejik karar ve aksiyon elde edebilecekleri stratejik bilgiye dönüştürmelerine yönelik çözümler sağlayan MicroStrategy İş Zekası Platformu; şirketlerin tüm raporlama ve gelişmiş analitik ihtiyaçlarını kullanıcılara web, kablosuz erişim ve ses teknolojileriyle sunabilen profesyonel çözümleri kapsamaktadır. Dünya’da ve Türkiye’deki binlerce mutlu müşteri, 500’ü aşkın teknoloji ve entegrasyon iş ortağı ile MicroStrategy, iş zekası alanında en iyi ve kapsamlı çözümleri sunmaktadır. MicroStrategy’nin Türkiye’deki tek çözüm ortağı olarak veri ambarı, veri entegrasyonu ve karar destek sistemleri konusundaki uzmanlığımızla, analitik karar süreçlerine yönelik kurumsal gereksinimleri, dünyanın en iyi iş zekası platformuna sahip olduğu kabul edilen MicroStrategy İş Zekası Ürün Ailesiyle müşterilerimizle paylaşıyoruz.”