Microstrategy’e SAP onayı

MicroStrategy, yeni İş Zekası Platformu’nun, SAP (BW) tarafından onaylandığını duyurdu. MicroStrategy ile kullanıcılar kolaylıkla raporlama ve analiz yaparken, SAP (BW) Veri Ambarı’ndaki verileri de görüntüleyebiliyor. Kullanıcılar aynı raporda, SAP ve diğer kaynaklardan gelen verileri biraraya getirebiliyor. MicroStrategy, gelişmiş raporlama özelliklerinin kullanımı ile SAP kullanıcılarına yüksek performanslı raporlama sağlıyor.

Veri Ambarı Enstitüsü (TDWI) Araştırma Bölümü Başkanı Wyne Eckerson SAP BW Veri Ambarı’nın birçok işletme için güçlendirildiğini söyledi. Eckerson konuşmasında: “SAP BW ve diğer veri ambarı kullanıcılarının veriye esnek ve kolay ulaşması, işletmelerin öncelikli sorunu. MicroStrategy ile hem SAP BW hem de diğer veri ambarı kullanıcılarına geliştirilmiş bir raporlama analiz ortamı sağlanıyor” dedi.

Microstrategy, SAP’ın OLAP BAPI arabirimi vasıtasıyla SAP BW Veri Ambarı’nda bilgiye ulaşmayı sağlayan “Dynamic MDX” motorunu kapsıyor. SAP’daki InfoCubes, QueryCubes ve ODS çok boyutlu modelleri ile sorgular oluşturulduğundan, MicroStrategy kullanıcıları, otomatik olarak SAP BW’i kullanabiliyorlar.

MicroStrategy COO’su Sanju Bansal, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, birçok SAP müşterisinin İş Zekasında MicroStrategy’i tercih ettiklerini söyledi. Ayrıca, müşterilerin var olan SAP yatırımlarını koruyarak, SAP’ta bulunan bilgileri binlerce kullanıcıya açabildiklerini; MicroStrategy ile kurumların SAP veya SAP dışındaki veriler için tek bir İş Zekası platformunda standardizasyon yakalayabildiklerini belirtti.

Dünyanın bir numaralı İş Zekası uygulamaları firması MicroStrategy, Türkiye’de veri ambarı ve e-iş uygulamaları alanında lider yazılım firması Obase tarafından temsil ediliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.