Migros’ta alışveriş Mkolay ile hem hızlı hem temassız

Migros, Mkolay kullanan müşterileri, mağazada alışveriş yaparken ürünlerin barkodunu cep telefonlarındaki uygulama ile okutup, ödemesini 30 saniyede jet kasalardan yapabiliyor. 

Migros, Mkolay kullanan müşterileri, mağazada alışveriş yaparken ürünlerin barkodunu cep telefonlarındaki uygulama ile okutup, ödemesini 30 saniyede jet kasalardan yapabiliyor. 

Müşterilerin fiziksel mağazalarda kendi akıllı telefonlarını kullanarak alışverişlerini gerçekleştirmelerine olanak tanıyan Mkolay uygulamasına, alışverişte devrim yaratacak bir özellik eklendi.

Türkiye’de bir ilk olarak Migros tarafından hayata geçirilen Mkolay uygulamasında daha önce müşteriler sepetlerine attıkları ürünleri telefonlarından okutabiliyor, kasaya gitmeden toplam alışveriş tutarını takip edebiliyordu.

Uygulamaya eklenen yeni özelliklerden ilki olan ödeme sürecinin jet kasaya entegre edilmesi ile müşteriler artık tüm alışveriş sürecini kendi yönetebiliyor. Poşetleme, alışveriş esnasında yapıldığı ve kasada bekleme süresi olmadığından zaman kazandıran bu yenilik, müşterilere büyük kolaylık sunuyor. Çok daha kullanıcı dostu haline gelen uygulamada, sepet büyüklüğü ne olursa olsun müşteriler, jet kasaya geldiğinde ürünlerini kasadan tekrar geçirmeden ekrandaki QRr kodu okutarak ödemelerini başlatıyor ve sadece 30 saniyede tamamlayabiliyorlar. Böylece içinden geçtiğimiz hassas dönemde tamamen temassız bir alışveriş ve ödeme deneyimi mümkün oluyor.

Bu yeni geliştirmelerle birlikte Mkolay’ı kullanan müşteriler ile yapılan bire bir görüşmeler sonucunda Migros müşterilerinin yüzde 98’i temassız alışveriş yapmaktan memnun olduklarını belirttiler.

Diğer bir çarpıcı geliştirme ise müşterinin hangi mağazadan alışveriş yapıldığının konum üzerinden otomatik bulunması oldu. Bu özellik ile müşteriler, mağaza girişinde mağazaya özel QR kodu okutmadan, yalnızca konum özelliğini kullanarak alışverişlerine başlayabiliyor. Mkolay’ın yakın zamandaki geliştirme planlarında ise
Migros müşterilerinin alışveriş esnasında güncel kampanyalar hakkında haberdar edilerek “Gör İnan” kampanyası gibi fırsatların daha kasaya gitmeden bildirilmesi yer alıyor.
Hızla Türkiye’deki tüm Migros Jet kasalarına yaygınlaşacak Mkolay uygulaması, şu an 13 farklı ilde 62 mağazada kullanılabiliyor.
Mkolay’ın Geçerli Olduğu Mağazalar

Lokasyon Mağaza Adı
İSTANBUL – ANADOLU ANADOLU HİSARI MMM MİGROS
İSTANBUL – ANADOLU ATASEHIR MMM MIGROS
İSTANBUL – ANADOLU CAPITOL MM MİGROS
İSTANBUL – ANADOLU NOVADA AVM ATASEHIR MMM MIGROS
İSTANBUL – AVRUPA ASTORIA MM MIGROS
İSTANBUL – AVRUPA ATAKÖY KONAKLARI MMM MİGROS
İSTANBUL – AVRUPA ATRIUM MMM MİGROS
İSTANBUL – AVRUPA BAHÇESEHIR MMM MIGROS
İSTANBUL – AVRUPA FLORYA E5 MM MIGROS
İSTANBUL – AVRUPA GÖKTÜRK İSTANBUL MMM MİGROS
İSTANBUL – AVRUPA MERTER MMM MIGROS
İSTANBUL – AVRUPA METRO CITY MMM MİGROS
İSTANBUL – AVRUPA MJET MASLAK İTÜ
İSTANBUL – AVRUPA MJET MASLAK ORJIN
İSTANBUL – AVRUPA TRUMP TOWERS İSTANBUL MM MIGROS
İZMİR INCIRALTI MMM MIGROS
İZMİR MAVİŞEHİR MMM MİGROS
ANKARA ZİRVEKENT MMM MİGROS

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu