Mobil pazarlama için dev işbirliği

Ericsson Türkiye ve Proximity İstanbul işbirliğinin duyurulduğu basın toplantısı 14 Nisan 2005 tarihinde Ericsson Mobility World’de gerçekleştirildi. Ericsson Türkiye Genel Müdürü Jan Kemvall ve Proximity İstanbul Genel Müdürü Erhan Toprakkıran’ın katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninin ardından işbirliğinin sağlayacağı yeni açılımlarla ilgili bilgiler verildi. Yapılan anlaşmaya göre, Ericsson’un bir bölümü olan, Mobil İnternet’in buluşma noktası Ericsson Mobility World, Proximity İstanbul ile ortak projelere imza atacak ve markaları mobil dünyaya taşıyacak. Bu anlaşma sonucunda Proximity İstanbul’un entegre pazarlama iletişimindeki bilgi ve birikimleri ile Ericsson Mobility World’ün mobil teknolojiler ve mobil medyadaki deneyimi biraraya gelecek. Böylece mobil pazarlamaya ihtiyaç duyan bir kurum, işin stratejisinden uygulamasına kadar, tüm alanlarda tek bir noktadan hizmet alabilecek.

Toplantıda verilen bilgiler göre, mobil pazarlama bugüne kadar genellikle cep telefonlarına izinsiz yağan, istenmeyen reklamları çağıştırıyordu. Ericsson Türkiye ve Proximity İstanbul, hem bu yanlış anlaşmayı değiştirmek hem de bütün operatörlerin, marka sahiplerinin ve tüketicilerin bu eşsiz pazarlama kanalından faydalanmalarını sağlamak için bu işbirliğine adım attılar.

Yazı, resim ve çokluortam kapasitesiyle, günümüz mobil iletişimi, mobil kullanıcılar için yeni pazarlama kanalları açıyor. Markalarını mobil ortamda tanıtmak isteyen şirketler için bu işbirliği, büyük bir fırsat anlamına geliyor.

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Jan Kemvall, basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Cep telefonu ekranı dünyada en çok bakılan ekran konumuna geldi. Bu ekranı pazarlama ilkeleri dahilinde doğru kullandıldığı taktirde çok etkin bir pazarlama kanalı olacak. Bu inancımızı iş ortaklarımız ve teknolojimiz ile destekleyerek ve şekillendirerek, konusunda uzman Proximity Istanbul ile gerçeğe dönüştüreceğiz. Bu işbirliği ile markalar mobil teknolojileri kullanarak müşterilerinin ve son kullanıcıların ihtiyaçlarını daha etkin olarak karşılayabilcekler ” dedi.

Proximity İstanbul Genel Müdürü Erhan Toprakkıran, “Proximity Worldwide’ın iletişime bakışında ana unsur olan 360 derece iletişimin en önemli tamamlayıcı unsuru olan mobil pazarlama alanında Ericsson Mobility World ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği, Proximity’nin sahip olduğu liderlik pozisyonunu pekiştirecektir. Böylece bu yeni oluşum, mobil pazarlama yaklaşımlarımızda esneklik getirirken, izinli pazarlamaya verdiğimiz önemin doğal bir sonucu olarak tüketiciyi ezmeyen ama her yönden ve verimli bir şekilde iletişim kuran kampanyaları artık çok daha rahat gerçekleştirebileceğiz” şeklinde konuştu.

Ericsson ve Proximity işbirliği dünya genelinde geçtiğimiz yıl Kasım ayında duyuruldu. 14 Nisan 2005 İstanbul’da yapılan basın toplantısı, dünya genelinde yapılan bu duyurunun Türkiye bacağını
oluşturuyor ve Türkiye pazarının mobil pazarlamada ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu, dünyadaki gelişmelerin Türkiye pazarına ne kadar hızlı yansıdığını gösteriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.