Mobil veri trafiği oyunla coşacak

Mobil oyun servisleri, mobil dünyadaki kablosuz veri iletişimi kullanımı ve gelirlerini yukarılara taşıyan baş faktör olacak. In-Stat/MDR isimli araştırma kuruluşunun son raporuna göre 2009 yılında sadece ABD’de mobil oyun servisleri 1.8 milyar dolar ciro elde edecek.Mobil dünyadaki veri trafiğini artıracak en önemli servis olarak tespit edilen oyun servislerinin mobil veri iletişimi pazarından elde edeceği gelirin ise yüzde 4.4 seviyelerinde olması bekleniyor.

2009 yılında ABD’de 78.6 milyon kablosuz veri iletişim abonesinin mobil oyunları oynaması beklenirken, indirilen oyun sayılarının da 2003 yılına oranla 10 kat artacağı öngörülmekte.

Araştırma günümüzde mobil veri iletişim hattı abonesi cep telefonu abonelerinin yüzde 7’ye yakınının da yakın bir gelecekte mosil oyun servislerinden yararlanmaya başlayacağını gösteriyor. Mobil oyun kavramı 1997 yılında “Yılan” oyununun cep telefonlarında kullanılacara sunulmasıyla hayatımıza girmişti. Günümüzde en çok tercih edilen oyunlar ise bulmacalar ve kelime oyunları.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.