Ana sayfa BT Gündem Monitör deyince Samsung

Monitör deyince Samsung

122
0

Samsun Electronics, monitör pazarında geçtiğimiz yıl elde ettiği en yüksek pazar payı ile üç yıldır sürdürdüğü liderliğini korumaya devam etti. Pazar araştırmaları firması IDC’ye göre Samsung Electronics, satış gelirlerinde yüzde 17.9’luk bir pazar payı ile monitor pazarında geçtiğimiz yıl bir rekora imza attı. Böylelikle Samsung, 2007 yılının ilk çeyreğinden itibaren peşpeşe 3 yıl boyunca liderliğini korumuş oldu. Bu süre içersinde Samsung, 2007 yılında ikinci sıradaki monitor üreticisi ile arasındaki yüzde 1.5 olan farkı 2009 yılında yüzde 5.1’e yükseltti. LCD monitor pazarında rekor bir pazar payına imza atan firma, dünyanın önde gelen monitor üreticisi olmayı da sürdürdü.

Samsung Electronics’in 2008 yılında yüzde 16.2 olan LCD monitor pazarındaki satış gelirleri bazındaki payı her yıl yüzde 1.8 artarak yüzde 18’e ulaştı. 2007’nin son çeyreğinde elde ettiği LCD monitör pazarı liderliğini de günümüze kadar 3 yıl aralıksız olarak korudu.

Samsung Elektronics aynı zamanda her yıl büyümesini sürdürerek en çok satış yapan firma oldu. Şirket, monitör pazarında yüzde 15.9, LCD monitör pazarında da yüzde 15.9 pazar payı elde etti. Samsung’un 2008 yılında monitör pazarındaki payı yüzde 15.7 idi ve LCD monitör pazarındaki payı da yüzde 15.4’tü.

Samsung’un geçtiğimiz sene global pazarda gerçekleştirdiği 160.2 milyon monitör satışının yaklaşık yüzde 99’unu LCD monitörler oluşturdu.

Samsung, dünyada laptoplarda kullanılmak için üretilen ilk monitör serisi Lapfit ve büyük ölçekli monitörleri sayesinde de marka değerini de yükseltti.

Samsung Türkiye BT ürünleri Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep, “Samsung monitörleri global monitör pazarındaki yerini kuvvetlendirip, itibarını artırmaya devam ediyor. Samsung olarak Pazar liderliğimizi güçlendirmek için tasarımla işlevselliği bir araya getiren, en son LED teknolojisine sahip ultra ince LED monitörleri ve doğa dostu yeni LED monitörleri piyasaya sunacağız” dedi.