Ana sayfa BT Gündem Motorola Aura Türkiye’de

Motorola Aura Türkiye’de

118
0

Lüks saatlerden ve el yapımı tasarımdan esinlenen Motorola alışılmışın dışına çıkarak mobil cihazların tasarım ve üretimine sanatkârlığı geri getiren benzersiz cep telefonu AURA™’yı üretti. Klasik tasarımı, sektörde bir ilk olan dairesel ekranı ve ustalıklı işçiliği ile AURA rafine zevklere sahip olanlar için benzersiz bir duyum deneyimi yaşatıyor.Sofistike tasarım, yüksek performanslı yarış arabaları ve matbaadan yeni çıkmış kaliteli bir baskı AURA’nın yaratılışına ilhamı veren en güzel esin perileri olmuş. AURA’nın şekli lüks kol saatlerinin zaman ötesi güzelliğini anımsatırken yuvarlak ekranı mobil cihazlarda dünyada bir ilk olma ayrıcalığını taşıyor. Ölçülerdeki teknik hassasiyet ve mekanik aksamın mükemmelliği İsviçre yapımı bir ana yatakta ve cep telefonu için pürüzsüz bir kapak açma mekanizması oluşturan 200’den fazla parçada kendini gösteriyor. Benzeri olmayan dairesel sıvı kristal ekran (LCD) ile 16 milyon rengin 300 dpi çözünürlükle yarattığı parıltılı görüntüler kaliteli bir fotoğraf baskısını akla getiriyor. Ekranını kaplayan 62 karatlık 1. Sınıf safir kristal cam, AURA’nın zerafetini dünyada çizilmeye en dayanıklı malzemelerden biriyle koruyor.

Motorola Mobil İletişim Cihazları Biriminin Müşteri Deneyimi Tasarımı bölümü Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Direktörü Jim Wicks şunları söylüyor: “Motorola’nın üst sınıf mobil cihazlar kategorisindeki en yeni ürünü olan AURA, tasarım, hayal gücü ve el işçiliğindeki en ileri aşamayı yeniliklerle zenginleştiren esinlenmelerimizin ürünüdür. AURA sahipleri telefonlarını ellerine aldıkları andan itibaren lüks ve kalite konusundaki deneyimleri bir üst seviyeye çıkacak.”

AURA’nın elde biçimlendirilmiş zenginliği paslanmaz çelik kasasında ve kasanın üzerine işlenmiş doku ve desenlerde somut biçimde hissedilebiliyor. Telefonun ön yüzünün üretimi neredeyse iki hafta sürüyor. Bu süre içinde önce şekil verilen paslanmaz çelik malzeme elektro yöntemlerle ve elle cilalanıyor, kimyasal yöntemlerle üzerine desenler işleniyor ve PVD ile kaplanıyor. Sonuçta ortaya zamanın eskitemeyeceği mükemmel finisajlı bir ürün çıkıyor.

Telefonun arka yüzünde bir pencere var. Buradan içindeki mekanik aksam görülebiliyor. İsviçre yapımı ana yatak, Rockwell skalasında 50-55 dereceye sertleştirilmiş çelikten üretilmiş dişliler ve hassas ölçülere sahip 130 adet bilyalı rulman birlikte sahneledikleri uyumlu koreografiyle telefonun “havalı” kapağını bir mobil cihazdan çok lüks bir otomobilin kapısının verdiği hissi yaratarak açıyor. Kapağın özel bir mühendislik ürünü olan menteşe mekanizması yüksek hassasiyetli 200’den fazla parçadan oluşuyor. Dişlileri ise sert etkilere karşı yüksek performanslı yarış otomobillerinin motorlarında kullanılan kaplama malzemeleriyle korunuyor. Motorola’ya ait olan CrystalTalk™ teknolojisi AURA’yı her konuşmada en yüksek ses netliği seviyesine taşırken, Stereo Bluetooth® teknolojisi AURA sahiplerinin uyumlu bir kulaklıkla eller serbest konumda arama yapmalarını ve gelen aramaları cevaplamalarını sağlıyor.